Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Zikzak Hırka Yapılışı

Şahane bir hırka tarifiyle devam ediyoruz. Sırada hepimizin çok beğeneceği cıvıl cıvıl bir hırka yapılışı var. Altıgen motiflerle ördüğümüz salaş örgü hırka modellerinden. Bu güzel modeli gördüğünüzde hemen örmek isteyeceksiniz. El örgü hırka modellerinde bugüne kadar çok güzel paylaşımlar hazırladık. Az sonra paylaşacağımız tığ işi hırka modellerinde artık ipleri de kullanabilirsiniz. Parça ipleri değerlendirmek için örülecek çok güzel bir hırka. Hırka modellerinde artık iplerle renk renk hırkalar, yelekler, farklı örgüler örebiliriz. Buna benzer bir modeli daha önce de örmüştük. Yayınlandığımız andan itibaren çok sevildi. Detaylara Derya Baykal motifli hırka yapımı videolu olarak hazırlamıştık. Yine motiflerle örülen yeni hırkalar arasında yeni altıgen motifli hırka yapımını inceleyebilirsiniz. Zikzak örgü modellerini daha önce bebek battaniyesinde çok paylaştık. Zikzak battaniye şemaları hazırladık. Onları inceleyip hırkalarda kullanabilirsiniz. Her turda renk değiştirerek rengarenk içimizi açacak hırkalar, örgüler örebiliriz. Örgü modelleri ve yapılışlarında renkleri kullanmaktan çekinmeyin diyor hemen şahane hırkanın yapılışına geçiyoruz.

Motifli Zikzak Hırka Nasıl Örülür?

Elimizde olan iplerle ördüğümüz rengarenk bir hırka. Tıpkı bahar gibi yaz gibi. Cıvıl cıvıl. İç açacak güzellikte. Orta kalınlıkta ipler, kalın tığlarla salaş olarak örüyoruz. Hırkanın boyutlarını da yine istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz daha uzun olarak örebilirsiniz.

Motifli Zikzak Hırka Yapılışı 2

Evde olan iplerimizi değerlendirerek çok güzel hırkalar örüyoruz. Altıgen motifler hazırlıyoruz. Üst kısmında altıgen motifleri kullanıyoruz. Sonra alt kısma zikzak örgüleri kullanıyoruz.

Motifli Zikzak Hırka Yapılışı 1

Motiflerin tur sayılarını ayarlayarak daha büyük veya daha küçük bedenler içinde örebilirsiniz. Küçük kızlara da çok yakışacak bir hırka. Sırada motifli zikzak hırka yapılışı bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Motifli Zikzak Hırka Yapılışı

Son olarak ise hırkanın nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler