Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modelleri ile güzel motifli hırka yapımı anlatımlı model hazırladık. Çok güzel bir hırka. Önü asimetrik duruyor. Hırka modellerinde beğendiğiniz motifleri kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile tığ işi örgüleri birleştirerek çok güzel hırkalar, örgüler kullanabilirsiniz. Tığ ile çok güzel hırkalar ördük. Motifli veya düz örgülerden oluşan hırkalar. Kimi uzun kimi ceket tarzında kısa. Asimetrik hırkalardan çok güzel örnekler var. Şimdi o modeller arasına bir tane daha ekliyoruz. El örgüsü bayan hırka modelleri ve yapılışı için beğendiğiniz ipleri beğendiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Tek renk örüldüğü gibi renk renk de örebilirsiniz. Özellikle motifli kısımlarda renk uygulaması yapabilirsiniz. Hırka yapımı için parça ipleriniz varsa değerlendirmek için örebilirsiniz. Aynı motifi örgü etek modelleri yapılışında da kullanabilirsiniz. Örgü bayan hırka modelleri anlatımlı örneğin tarifine geçelim. Boyutlardan, motif şemasından bahsedelim.

Açıklamalı Motifli Hırka

Kahve tonlarında iple örülmüş çok güzel bir hırka. Kolay örgülerden diyebiliriz. Motifli hırka yapımı anlatımlı modelin arka ve kol kısımlarında şiş örgü haraşo örgü modelini kullanabilirsiniz. Tığ işi olarak beğendiğiniz örnekler varsa onları kullanabilirsiniz. Düz örgü örebilirsiniz. Modelde arka kısım için istenilen uzunlukta zincir çekilmiş arka ilmeklere batarak trabzanlar yapılmış. İstenilen boyutlara gelene kadar aynı şekilde örülmüş. Kollar içinde aynı şekilde arka ilmeklere batarak örülmüş. Bence hırkanın arka ve kollarına haraşo örgü de çok yakışır.

Hırka arka parça, motifli kısımdan 2 parça ön ve kollar olmak üzere 5 parçadan oluşuyor. Parçaları birleştirerek hırkamızı tamamlıyoruz. Önce şemayı görelim.

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı

Şema bu şekilde ön kısmın bir tarafına 8 motif yapıyoruz. Diğer tarafa da. Kollar ve arka kısım için ise trabzanlara arkadan batarak örüyoruz. İşte bahsettiğimiz motifli hırka yapımının son hali.

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı 1

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı 2

Motifli Hırka Yapımı Anlatımlı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-crochet-granny-cardigan/PAC0129-002469M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler