Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bayan Hırka Modelleri Anlatımlı

Sizlere fikir verecek çok şık bir hırka modeli hazırladık. Bildiğimiz örnekle yapılmış harika bir hırka. Siyah, beyaz ve sarı. Renk uyumu muhteşem. Örgü bayan hırka modelleri anlatımlı örnek için hanım dilendi bey beğendi motifini kullanıyoruz. Ve kendi bedenimize göre motif örüp birleştiriyoruz. Ve ortaya şahane hırka modelleri çıkıyor. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımının sizlere birçok çeşidinden bahsettik. Bu güzel motifle o kadar çok şey ördük ki. Battaniyeler, hırkalar, şallar, kırlentler… Hanım dilendi bey beğendi kazak örneği, hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı gibi birçok örnek var. En çok da hırka. Yine yeni bir hırka. Motifin büyüklüklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Hırka Modelleri Bayan

Örgü bayan hırka modelleri anlatımlı örnek için bildiğimiz motifi kullanıyoruz. Daha önce birçok kez bu örneğin tarifini verdik. Ve sizde örmüş ve birçok yerde görmüş olabilirsiniz bu örneği. Hırkayı yünlü ipler, pamuklu ipler, akrilik iplerle örebilirsiniz. 2,5 – 4 mm arası tığları ipinizin kalınlık ve inceliğine göre tercih edebilirsiniz.

Örgü Bayan Hırka Modelleri Anlatımlı

Motifimizin şeması yukarıdaki gibidir. Hırkanın ön ve kol kısımlarında bu şema kullanılmış. Motife isterseniz sihirli halka ile isterseniz de zincir çekerek başlayabilirsiniz. Hırkanın arka kısmında ise aynı örnek uzun zincir çekilip üzerine trabzan, zincir yaparak şerit halinde örülmüş ve motiflerle birleştirilmiş.

Sıra geldi hırkanın bittiğinde nasıl görüneceğini görmeye.

Kaynak: https://blankitinerary.com/2017/04/rocking-maternity-jeans.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler