Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Kazak Örneği

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımından sonra aynı motifle farklı renk kombinasyonları ile hanım dilendi bey beğendi kazak örneği örüyoruz. Bu motifle o kadar çok örgü ördük ki. Battaniyeler, yelekler, patikler, şallar, bebek örgü modelleri, kırlentler… Ve her örgüye çok yakışıyor. Motifi istediğiniz gibi büyütebiliyorsunuz. Aynı motifi yan yana büyüklü küçüklü kullanabiliyorsunuz. Ve örgülerinize şekil verebiliyorsunuz. Öreceğimiz kazak da öyle. Aynı motifin hem büyük hali hemde küçük halini kullanıyoruz. Renk olarak gri, kırmızı tonları, kahve ve krem kullandık. Sizler dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Bu tarz motifli örgülerde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu kazağı örerken hem şiş örgü modellerini hemde tığ işi örgüyü kullanıyoruz. Motifler tığ ile etek ucu lastikler ve kollar şiş ile.

Hanım dilendi bey beğendi motifinden neler örülür daha önce detaylı bir şekilde paylaşmıştık. Elbiseler, etekler, örgü pantolon modelleri örmüştük kendimize, kızlarımıza.

El Örgüsü Kazak Modelleri Yapılışı

Hanım dilendi bey beğendi kazak örneği için % 75 akrilir, % 15 yün % 5 viskoz % 5 polyester iplik kullanılmış. Siz elinizde olan iplerle de örebilirsiniz. Pamuklu iplerle de. Ve 5 mm tığ, 5 mm şiş ile örülmüş. Beden olarak motifleri nasıl yerleştireceğiniz şemalı olarak verilmiş. 36/38 beden ve 42/44 beden motif yerleştirme şemalarını yazı içinde bulabilirsiniz. Aynı şekilde motifin nasıl yapıldığını da. Renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Motifin şeması aşağıdaki gibidir.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Kazak Örneği

Ve motifleri bedeninize uygun şekilde aşağıdaki gibi yerleştirebilirsiniz. Yine kolların ölçülerini de şemada bulabilirsiniz. Kollar 1 düz 1 ters ile örülmüş. 36/38 beden için 40 ilmek, 42/44 beden için 50 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Ölçüler kullanacağınız ipe göre değişiklik gösterecektir. Bunu dikkate alarak ilmeklerinizi hesaplayabilirsiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Kazak Örneği 1

Şemalarımızı gördük. Kazak çok güzel duruyor. Sizde örmek isterseniz tarifi burada. Ve bittiğinde nasıl duyuyor bakalım.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Kazak Örneği 2

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/dzhemper-iz-babushkinykh-kvadratov-7012/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler