Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü modellerinden yine çok zarif bir model anlatımı hazırladık. Yazlık örgü modeli yapılışı. Sadece yazlık olarak değil kışlık delikli örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabiliriz. Etol şal modelleri, salaş örgü modelleri, örgü yelek modelleri gibi birçok modelde kullanabiliriz. Geniş dikey şeritler halinde ilerleyen çok hoş bir örnek. Ajurlu şiş örgüleri anlatımlı modeli hem şemalı hem de videolu olarak hazırladık. Evet yabancı örgü modellerinden. Ama benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Kolay şiş örgü modelleri anlatımlı örnekten siz neler örerdiniz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Şişle kolay örgü modelleri pamuklu iplerle örüp yazlık örgü modeli yapılışı olarak kullanabiliriz. Yazlık bluz modellerinde çok şık durur. Şimdi modelimizin detaylarına geçelim.

Yazlık Ajurlu Model Nasıl Örülür?

Şişle ördüğümüz kolay ve gösterişli modellerden bir tarif daha. Yazlık örgü modeli yapılışı. Şemasını birazdan vereceğiz. Videodan da takip ederek modelle birçok tasarım örgüler örebilirsiniz. Kazaklar, tişörtler, bluz, hırka, tunik, şal, çorap gibi birçok modelde kullanabilirsiniz. Yazlık örgü elbiseler çok şık duracaktır. Tatilde, sahilde severek kullanacağınız modellerden.

Model 9 ve katlarından oluşuyor. İlmekleri attıktan sonra simetri için +2 ilmek daha atmalıyız. Sonra +2 kenar ilmeği de eklediğimizde tamam oluyor.

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı 3

Şema yukarıdaki gibi. Şimdi örneğin nasıl durduğuna bakalım.

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı 1

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı 4

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı 2

Yazlık Örgü Modeli Yapılışı

Son olarak bu şahane modelin nasıl örüldüğünü anlatan videoya geçelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/shirokie-ajurnye-dorojki-spicami-dlia-viazaniia-palantinov-djemerov-sarafanov-62236b457193f3747816b9fc

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler