Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı

Örgü modelleri ve yapılışlarından ajurlu şiş örgüleri anlatımlı model hazırladık. Şahane bir örnek. 4 tur tekrarından oluşuyor. Hepimizin rahatlıkla örebileceği örneklerden. Örgü modelleri  o kadar güzel ki bu örnekle neler öreriz neler. Şiş ile gelin yelek modelleri çok güzel durur. Yazlık örgü modelleri muhteşem durur. Bebek örgülerinde, bebek battaniyesinde, örgü hırka modellerinde ve burada sayamadığımız birçok modelde kullanabileceğimiz kolay örgü modellerinden. Alize ipler, merserize ipler, koton ipler gibi birçok çeşitte örülecek örgülerden. Kolay ajurlu örgü modeli yapılışı hakkında nerelerde kullanacağımıza dair fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Şişle yapılan ajurlu örgü örneği bence şişle lif modellerinde de çok güzel durur.  Ajurlu çilek dalları örgü modeli çok beğeneceğiniz diğer anlatımlı modellerden. Eğer hazırsanız yeni modelimizin tarifine geçelim. Delikli örgü modelleri ve yapılışını keyifle örelim.

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Modeli kazak, elbise, hırka, bebek örgüleri, şal ve battaniye gibi birçok modelde kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modeli biraz ip yiyen bir örnek. Bu yüzden aralarda bulunan düz örgü sayısını artırabilirsiniz. Şişe attığımız ilmek sayısı 6 ve katları şeklinde olmalıdır. Simetri için + 1 ilmek ve kenar olarak +2 ilmek daha atmalıyız.

İlk olarak ajurlu örgüleri anlatımlı modelin şemasına göz atalım.

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 5

Örnek 4 turun tekrarından oluşuyor. İp dolayarak fıstıkları oluşturuyoruz. Sıra geldi modelin bittiğinde nasıl göründüğüne bakmaya.

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 1

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 2

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 3

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 4

Ajurlu Şiş Örgüleri Anlatımlı 6

Son olarak ise modelimizin anlatımını videodan izleyelim. Yabancı örgü modellerinden. Kolay olduğunu sizde göreceksiniz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/ajurnyi-uzor-s-nebolshimi-obemnymi-iagodkami-6207a6b524637715d9664a65

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler