Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kürk Ceket Nasıl Örülür?

El örgü hırka modellerinden hem kolay hem de çok gösterişli bir örgü modeli yapılışıyla devam ediyoruz. Kürk ceket nasıl örülür ? Peluş ipler kullanarak ördüğümüz bir hırka. Tığ işi hırka modellerini görür görmez örmek isteyeceksiniz. Adım adım resimlerle anlatımını hazırladık. Resimlerden takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Tığla ördüğümüz hırka bu sezona damgasını vuracak modellerden. Kürk montlar, kürk ceketler, kuzu yünü peluş montlar çok popüler. Almak yerine örmek isteyenler için süper bir örnek. Kürk şeklinde ördüğümüz farklı örgü modelleri ve yapılışları var. Mesela kızlar için ördüğümüz hırkayı incelemek isterseniz tarifine örgü kız çocuk kürk manto yapımından ulaşabilirsiniz. Kürklü örgü hırka yapılışı göz alıcı modellerden. Göz atmadan geçmeyin derim. Elimde sakallı ipler var, sakallı ipten neler yapılır derseniz yine sizlere harika bir bayan örgü hırka modelleri ve yapılışı önerimiz var. Büyükler için örgü hırka mandalina modeli. Çok şık durmuş. Bebeklere, çocuklara ördüğünüz mandalina dilimi örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Ceketin nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz değil mi. Hemen anlatıma geçiyoruz.

Kürk Ceket Yapılışı

Soğuk günlerde sıcak tutacak projelerden. Suni kürk iplerle yapılmış tığ işi hırkayı kolayca öreceksiniz. Hırkada tamamen tekli trbazan tekniğini kullanıyoruz. Resimlerdeki model tam 4,5 saatte bitmiş. Sizde hızlıca kendinize ceket örmek istiyorsanız bu modelle başlayabilirsiniz. Hırka arka panel, önler 2 parça, yaka 1 parça, kollar 2 parça  olacak şekilde örülüyor. Arka ve ön bütün olarak örülüyor. İplik olarak aşağıdaki gibi % 100 polyester iplik kullanılmış. 9 mm tığla örülmüş.

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 24

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 25

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 26

Benzer ipleri araştırdığımda aşağıdaki ipler çıkıyor. Beğendiğinizi, bütçenize uygun olanları alabilirsiniz. İpleri amigurumi yapımında da kullanabilirsiniz.

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 15

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 14

Sırayla hırkanın arka, ön, kollar ve yaka parçalarına göz atalım.

Kürk Ceket Nasıl Örülür?

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 1

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 2

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 3

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 4

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 5

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 6

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 7

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 8

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 9

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 10

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 11

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 12

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 13

Kürk ceket nasıl örülür resimlerle inceledik. Her beden için detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şimdi bitmiş haline göz atalım.

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 16

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 17

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 18

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 19

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 20

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 21

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 22

Kürk Ceket Nasıl Örülür? 23

Kaynak : https://forthefrills.com/easy-faux-fur-coat-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler