Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı

Çok çok çok güzel bir hırka. Manto olarak giyeceği bir model. Bebek örgü modellerinden manto yapılışı. Hırka olarak da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde farklı iplerle ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Çok güzel durmuş model. Örgü kız çocuk kürk manto yapımı tüm detayları ile videolarda anlatılmakta. Çocuklarınız için örgü hırka modelleri yapılışında ahududu örgü modeli yapılışını da kullanabilirsiniz. Modelde kalın bir ip kullanıyoruz. Yine kalın iplerle örülmüş farklı modeller ararsanız kalın iple düğmeli hırka yapılışını deneyebilirsiniz. Erkek ve kız çocukları için uygun bir örnek. Bebek hırkası örnekleri ve yapılışında kullanacağınız örnekleri sevdiğiniz modelleri bir araya getirerek kullanabilirsiniz. Saç örgüleri, zincir örgüler, haroşalar, baklava dilimleri bir araya geldiğinde çok güzel bir sonuç ortaya çıkıyor. Kalın iple hırka modelleri de son zamanlarda çok tercih ediliyor. Şimdi kalın iple örülmüş örgü kız çocuk kürk manto yapımı aşamalarına geçelim.

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı 1

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı 2

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı 3

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı 4

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Nasıl Yapılır?

Modelde verilen ölçüler 3 – 4 yaş için uygundur. Sizler ilmek sayılarını artırarak veya azaltarak istediğiniz yaşa göre örebilirsiniz. Şiş olarak 10 mm şiş kullanılmış ve 600 gr ip gitmiş. İpin markası alize furlana. Çevrenizde benzer özellikte kalın ipler kullanabilirsiniz. Bu ipi bulamayabilirsiniz. Aşağıda ipin resmini koyacağım. Benzer tarzlarda ipler kullanabilirsiniz.

Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı

4 güzel videoda mantonun nasıl yapıldığı ayrıntılı bir şekilde veriliyor. Örmek isteyenler için çok güzel bir model. Düz örgüden oluşuyor. Önler için 20 ilmek kollar için 15 ilmek  arka için 40 ilmek atarak başlıyoruz. Şimdi aşama aşama nasıl yapıldığına geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Örgü Kız Çocuk Kürk Manto Yapımı”
 1. Guls dedi ki:

  Ipin markası nedir

  1. Melek dedi ki:

   Yazının içinde ipin markası resim olarak mevcut

 2. seçil dedi ki:

  merhaba, bu ipi nereden temin edebiliriz ankara’da bulamıyorum :(

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Seçil Hanım. Belki kendi sitesinde vardır.

 3. Ayse erdemir dedi ki:

  İpin markası ve renk kodu nedir biz bu rengi beğendikleri

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Video içinde ip bilgisi bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler