Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı

Torunlarınız için kendiniz için öreceğiniz çok şık bir hırka daha. Örgü hırka modellerinden kırkyama hırka modellerini seviyorsanız bu model tam sizlere göre. Sakallı ipten kırkyama hırka yapılışı çok güzel bir örnek. Sakallı ip dışında farklı iplerle de aynı hırkayı örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için kırkyama örgü modellerini ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Kırkyama örgü yelek, kırkyama örgü battaniyeler örebilirsiniz. Sakallı ipler dışında ördüğünüz iplerinizde örnekler koyabilirsiniz. Saç örgü modelleri, haraşo örgü modelleri, pirinç örgü modelleri örebilirsiniz. Bunları birleştirerek battaniyeler, hırkalar, yelekler yapabilirsiniz. Kırkyamaları örgülerimizde kullanıyoruz. Kırkyama örgü hırka yapılışı örüyoruz. Tunus işi battaniyede kalan ipleri değerlendirirken kırkyama battaniye örüyoruz. Sözü daha fazla uzatmadan kırkyama örgü tekniği nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

Kırkyama Hırka Nasıl Örülür?

Yeni renk ipler alarak örebilirsiniz. Evde olan iplerinizi kullanarak örebilirsiniz. Hırkanın sayıları maalesef yok. Sizlere örgülerinizde kullanacağınız fikirler olarak paylaşıyoruz. Kırkyama kısmı için ilmek sayıları 10 ilme, 20 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kare parçalar örüp birbirine ekleyebilirsiniz. Ve ister hırkanın tamamını parça parça örebilirsiniz. Veya önlerde, kollarda kullanabilirsiniz.

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı

Sakallı ipten kırkyama hırka yapılışında önlerde kırkyama tekniğini kullanıyoruz. Yukarıda gördüğünüz gibi. Hırka ördüğümüz için önlerde 2 parça olarak örüyoruz. Kol eklemeden yelek olarak da kullanabilirsiniz.

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı 1

Hırkada örnek kullanmıyoruz. Önden düz arkadan ters olarak örüyoruz. Ve her zaman ördüğünüz örgülerinizde kullandığınız kesmeleri yapabilirsiniz. Bedeninize göre ilmekleri, kesme işlemleri, kolları ayarlayarak örebilirsiniz. Bizden sizlere küçük bir fikir.

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı 2

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı 3

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı 4

Sakallı İpten Kırkyama Hırka Yapılışı 5

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/9686372/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler