Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı

Kız ve erkek çocuklarınız için örebilirsiniz bu hırkadan. Aynı örneklerle kendiniz için , eşiniz içinde örebilirsiniz. Sizlere fikir verecek bir model yapılışı hazırladık. Burgu örgü modellerinden oluşan bir hırka. Kalın iple örgü modelleri arıyorsanız çok güzel ve bilindik örneklerle şahane bir hırka. Kalın iple düğmeli hırka yapılışı için örneğin tam yapılışı, sayıları yok. Kullanacağınız ipe göre, örmek istediğiniz bedene göre sayılar değişecektir. Hırka üzerinde kullanılan örneklerin yapılışını sizlere daha önce detaylı bir şekilde anlatmıştık. Bugün videolu olarak tekrar vereceğiz. Örmek isteyenler videoları inceleyebilirler. Yapılışı keyifli örgü modelleri. Şiş örgü modellerinden teknikler. Bu örgüleri birçok modelde kullanıyoruz. Hırkalarda, şapkalarda , boyunluklarda, atkılarda, bebek örgü modellerinde, erkek örgü modellerinde çok kullanılan örnekler. Zincir örgü modelinden ve 3lü saç örgüsü modelinden oluşuyor. Bu örneklerin daha detaylı yapılışına sitemizden ulaşabilirsiniz. Burada videolu olarak vereceğiz. Düz örgü ve ters örgüden bahsetmiyorum. Olar örgülerin temel taşları, olmazsa olmazları. Kalın iplerle ahududu hırka yapılışı da çok şık oluyor. Bebek hırkaları da örebilirsiniz bu teknikle. Ben kızıma bir tane başladım. Bakalım ne zaman biter. Zor gibi görünüyor ama kolay bir örnek. İstediğiniz yaş grubu için örebilirsiniz. Çocuk hırkaları örgü modelleri için istediğiniz, beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz.

Kalın İple Düğmeli Hırka Nasıl Yapılır?

Bu hırka düz örgü, ters örgü , zincir örgü ve 3lü saç örgü modellerinden oluşuyor. Mimuu.comda daha detaylı yapılışına ulaşabilirsiniz. Burada videolu olarak vereceğim. Şimdi saç örgü ve zincir örgü nasıl yapılır videolu olarak görelim.

 

Örneklerin nasıl yapıldığını verdikten sonra hırka yapılışına geçebiliriz. Kalın bir ip ve 8 mm şişle örüldü. Sizde örgülerinizde bu modeli fikir alıp kullanabilirsiniz.

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 4

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 5

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 6

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 7

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 8

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 9

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 3

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 2

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı 1

Kalın İple Düğmeli Hırka Yapılışı

Kaynak : http://m.bianzhirensheng.com/a/25630.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler