Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Damla Örgü Supla Yapılışı

Örgü supla modelleriyle devam ediyoruz. Sırada masa dekorasyonunda kullanacağınız, sunumlarında kullanacağınız harika bir çalışma var. Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün supla modelleri örüyoruz. Bugüne kadar pamuklu iplerle, makrome ipleriyle çeşit çeşit suplalar ördük. İncilerle, deniz kabuklarıyla suplaları süsledik. İç kısmı trabzanlarla örüp dışını kenar oyası modelleriyle süsledik. Birazdan paylaşacağımız modelde aynı şekilde içi trabzanlı dışı kenar oyalı.

Bugün biraz daha önce ördüğümüz örgü amerikan servis modellerinden bahsedelim. Genelde suplalarda pamuklu ipler kullanıyoruz. Renkli iplerle suplalar örmek isterseniz tığla örgü supla yapımına göz atabilirsiniz. Örgü supla modeli yapımı için tek renk 2 renk iplerle de örebilirsiniz. Mesela pamuklu ipten supla yapımı beyaz renkle örülmüş ve gold renk iple süslenmiş sade örneklerden. Farklı iplerle de suplalar örebilirsiniz. Makrome, penye ip gibi. Gelin şimdi yeni içeriğimiz damla örgü supla yapılışına geçelim.

Damla Örgü Supla Nasıl Örülür?

Masa düzeninizde çok hoş duracak kolay örgü supla modellerinden. Daha kalın ip ve daha kalın tığla örgü paspas modellerinde de örülebilir diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur. Örgü supla yanına daha küçük boyutlarda örüp örgü bardak altlığı modelleri de örebilirsiniz. İkili takım olarak da çok güzel duracaktır.

Damla Örgü Supla Yapılışı 4

Damla Örgü Supla Yapılışı 2

Damla Örgü Supla Yapılışı 5

Damla Örgü Supla Yapılışı 3

Damla Örgü Supla Yapılışı 1

Neon renklerde suplalar çok hoş değil mi. 3,5 mm tığla pamuklu iple örülmüş. Son olarak videoya geçip damla örgü supla yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/daiane_lima_croche/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler