Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İrlanda Danteli Yapılışı Video

Tığ işi örgü modellerinin en güzel örneklerinden biri. İrlanda danteli yapılışı video hazırladık. Etol şal modellerinde, dantel bluz modellerinde, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir dantel. İrlanda işi örgüler ile çok güzel bluzlar, elbiseler örülüyor. Daha önce de örneklerini hazırlamıştık. El örgü yelek modellerinde irlanda işi yelek yapılışı hazırlamıştık. Çok beğenildi. Birazdan paylaşacağımız motifi de yelekte kullanabilirsiniz. Güpür dantel örgü bluz yapımı yine irlanda işi örgülerden. Az sonraki motiften çok güzel bluz yapabilirsiniz. Tığ işi oyalar tarifi hazırlamıştık. Yine aynı motifi irlanda işi örgülerde kullanabilirsiniz. Farklı iplerle örerek örgü amerikan servis, penye ip örgü paspas, örgü bardak altlığı gibi örgülerde de kullanabilirsiniz. Dantel modellerinden çok güzel örgüler yapabilirsiniz. İrlanda danteli yapılışı videoda anlatılmakta. Gelin birlikte izleyelim.

İrlanda Danteli Nasıl Örülür?

Pamuklu, naylon iplerle örebilirsiniz. Merserize iplerle örebilirsiniz. Penye ipler, makrome iplerle örebilirsiniz. Çeşitli iplerle örebilirsiniz. Tığ ölçünüzü de kullanacağınız ipe göre ayarlayabilirsiniz. Yine iplerin kalınlığı değiştiğinde motifin boyutları da değişecektir. Bunu dikkate alarak örgülerinizi örebilirsiniz.

İrlanda Danteli Yapılışı Video

Motif belki çok net bir şekilde belli olmuyor. Masa örtüsü, yatak odası takımı gibi birçok yerde de kullanabilirsiniz. Zarif bir motif. Ortasında kabartmalı örgü çiçek var kenarında çok güzel trabzanlarla yapılmış bir dantel. İrlanda danteli yapılışı videoda anlatılmakta. 5 güzel video ile motifin yapılışını izleyeceğiz. Ayrıntılı bir şekilde. Kolaylıkla öreceğiz. Videoda angora ip kullanılmış. Sizler istediğiniz ipi kullanabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler