Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Oyalar

Oya modelleri, havlu kenarı modelleri, irlanda dantel örnekleri, örgü aplike modelleri olarak kullanılabilecek güzel bir örgü çiçek modeli. Diktiğiniz bir kıyafeti süslemek için kullanabilirsiniz. Tığ işi oyalar ince iplerle, suni ipeklerle, pamuklu iplerle örülerek kullanılabilir. Ördüğünüz bebek battaniyesini süslemek için çok güzel bir çiçek mesela. Değişik. Tığ oyası anlatımlı modelleri birçok farklı şekilde yazmalar dışında da kullanabilirsiniz. Yonca oya modeli yapılışında kullandığımız motifi de örgü süslemelerde kullanabilirsiniz. Tığ oyalarında kullandığımız yeni yaprak modeli de yine birçok yerde kullanılabilir. Hatta örgü patik modellerini süslemek içinde kullanabilirsiniz. Tığ işi oyalar ve bunun gibi birçok örgü modeli farklı birçok yerde kullanılabilir. Şimdi modelimizin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Oya Yapımı

Çok güzel 3 yapraklı bir çiçek. Şapka, ceket, hırka, yelek gibi birçok örgü üzerinde broş olarak süsleme olarak kullanabilirsiniz. Lif modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Tığ işi oyaların adım adım yapılışını inceleyelim.

6 – 7 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Ve üzerine 14 sık iğne yapıyoruz. Ve tekrar üzerine içten sararak 18 sık iğne yapıyoruz.

Tığ İşi Oyalar 1

5 zincir çekip tığa 3 kez ip dolayarak yanına batıyor ve trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Oyalar 2

Şimdi fotoğraftaki gibi oluşan yuvanın içini dolduralım.

Tığ İşi Oyalar 3

5 zincir çekip aşağı inelim. Ve tekrar 5 zincir çekip az önceki gibi yuva yapıp 2 yaprak daha yapalım.

Tığ İşi Oyalar 4

Tığ İşi Oyalar 5

Tığ İşi Oyalar 6

Ve ipin rengini değiştirip bordür geçiyoruz. Bordürle çiçeğimizi tamamlıyoruz.

Tığ İşi Oyalar 7

Tığ İşi Oyalar 8

Çiçek çok güzel oldu. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Adım adım resimlerle tığ işi oyaları ayrıntılı anlattık. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Tığ İşi Oyalar

Kaynak : https://www.pasoapasodiy.com/2016/10/flor-de-tres-petalos-al-crochet-diy.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler