Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı

Dantel modellerinden yepyeni bir örnek. Yine birçok yerde kullanacağımız bir motif. Çiçek motifli dantel yapılışı. Çiçekleri tek motif olarak veya birbirine ekleyerek çeşitli yerlerde kullanabiliriz. Mesela dantel runner modellerinde kullanabiliriz. Yada yazlık örgü bluz modellerinde, dantel havlu modellerinde kullanabiliriz. Yada dantel pike modellerinde kullanabiliriz. 2 güzel video ile aynı motiften farklı ekleme şekilleriyle hazırladık. Yuvarlak motiflerle eklenmiş bir örnek ve şerit dantel modelleri olarak hazırlanmış bir örnek. İkisini aynı anda kullanabilirsiniz. Veya örmek istediğiniz yere göre örneklerinizi örebilirsiniz.

Dantel örneklerini etol şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yazlık bluz modellerinde de. Bu şekilde örnekleri çoğaltabiliriz. Sizlerin de aklına gelen fikirler varsa bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Şerit dantel yapılışı pike ve havlu kenarlarına çok yakışır diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur. Dantel runner örneği örmek istersek iç kısımda yuvarlak motifleri kenarda süsleme olarak ise şerit dantel kısmını örebiliriz. Böylece modeli tamamlamış oluruz. Örgü modellerinde birçok yerde kullanacağımız güzel bir örnek. Şimdi çiçek motifli dantel yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Çiçek Motifli Dantel Nasıl Örülür?

Çiçek motifleriyle hazırlanmış 3 -4 turda tamamladığımız harika bir motif. Motifi 2 güzel video ile hem yuvarlak şeklini hem de şerit olarak eklenmiş halini hazırladık. Ayrı ayrı örgülerinizde kullanabilirsiniz. Veya ikisini bir arada kullanarak modellerinizi tamamlayabilirsiniz. Şimdi sizlere ilk olarak yuvarlak motifimizin bittiğinde nasıl durduğunu göstermek istiyorum.

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 5

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 6

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 4

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 7

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 8

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 9

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı

İkinci olarak şerit dantel olarak ördüğümüzde motiflerin nasıl göründüğüne göz atalım.

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 3

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 1

Çiçek Motifli Dantel Yapılışı 10

Çok güzel değil mi. İki şekilde de muhteşem görünüyor. Eğer modeli beğendiyseniz ve örgülerinizde kullanmak istiyorsanız hemen tarife geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/Litke.Tatyana/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler