Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Kenarı Örneği Anlatımlı

Merhaba arkadaşlar. Size çok zarif dantel havlu kenarı modeli yapılışı paylaşmak istiyorum. Ben bu modelden perde görmüştüm. Çiçekli kısımlardan eklenerek yapılmıştı. Sizlerle paylaşacağımız bu modeli dantel örgü perde olarak, çarşaf kenarı olarak, ve havlu dantel oya olarak düşünebilirsiniz. Kenar oyası olarak da çok güzel duracaktık.

Resimli Anlatımlı Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır ?

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. 4. zincir üzerine  2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim. 9. zincir üzerine atlayıp 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekip 1 aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Aynı yere aynı şekilde 2 trabzan daha yapalım. Toplam 3 yuva olacak. Tekrar 3 zincir çekelim ve 9 . zincir üzerine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip 9. zincir üzerine atlayalım. Ve aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 1

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 2

2.tur : 5 zincir çekip dönelim. Yuvanın içine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip ilk yuvanın içine sırası ile sık iğne 3 trabzan, 1 sık iğne yapıp diğer 2 yuvaya da aynı işlemi yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 3

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. Yuvanın içine 3 trabzan 2 zincir aynı yere 3 trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekip az önce yaptığımız çiçek yapraklarının orta kısmına trabzan ile batalım. 3 zincir çekip aynı yere bir trabzan daha yapalım. Bu işlemi 3 yuva olacak şekilde tekrar edelim. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : Az önce 5 zincir çektiğimiz yuvanın içine trabzan 3 zincir trabzan şeklinde 3 adet yuva yapalım. İçine sık iğne 3 trabzan sık ine ile yaprakların içini de dulduralım.

 

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 4

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 5

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 6

Turları tekrar ederek istediğimiz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edelim. Aynı şekilde bir çiçek daha yaptıktan sonra ekleme kısmı aşağıda ki gibi noktalı yere yapılacaktır.

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 7

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 8

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı 9

Ve dantel havlu kenarı bitti. Çok şık.

Dantel Havlu Kenarı Yapılışı

Kaynak : http://mypicot.com/h022.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler