Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Kenarı Örneği Yapımı

Dantel modellerinden muhteşem bir havlu kenarı yapılışı hazırladık. Çeyiz kıskandıracak türden. Dantel havlu kenarı örneği yapımı.  Bademli, çiçekli çok hoş göz alıcı güzellikte. Her renkle en güzel havlu kenarlarını örebilirsiniz. Dantel örneklerinde havlu kenarı olarak ördüğümüz birkaç modele değinelim. Daha sonra yeni örneğimizin anlatımına geçelim.

Havlularımızı süslemek için çeşit çeşit kenar oyaları örüyor havlulara dikiyoruz. İğne oyalarından, mekik oyalarından, tığ oylarından havlu kenarları örüyoruz. Papatya havlu kenarı yapılışı çok hoş motiflerle örülen bir örnek. Yeni model nişan yüzüğü havlu kenarı içi içe geçen halkalardan oluşuyor. Havlu kenarı dantel modellerini renkli iplerle, sade renklerle örebilirsiniz. Şimdi dantel havlu kenarı örneği yapımını öğrenelim.

Havlu Kenarı Yapımı Video Anlatımlı

Kırmızı minik güllerle, baklava dilimiyle örülmüş herkesin çok beğeneceği havlu kenarı yapılışı hazırladık. Çiçekleri havlularınıza uygun renklerde seçebilirsiniz. Maviler, yeşiller, kırmızılar, morlar… Her renk çiçekle örülebilecek örneklerden.

Dantel Havlu Kenarı Örneği Yapımı

Dantel Havlu Kenarı Örneği Yapımı 1

Evet havlu kenarını tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Küçük çiçeklerin ortasına inci dikebilirsiniz. Organze kurdeleden, saten kurdeleden çiçekler yapabilirsiniz. Son olarak videoya geçelim dantel havlu kenarı örneği yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler