Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Dantel örneklerinden çok beğeneceğiniz bir uç dantel modeli yapılışı var. Dantel havlu kenarı nasıl yapılır tüm detayları videoda yer almakta. Havlu kenarı modelleri olarak, dantel pike modelleri olarak keyifle her renkle örebilirsiniz. Dantel havlu kenarı yapılışı videolu olarak hepimiz rahatça örelim diye hazırladık. Çeyizlik olarak yapmayı düşünüyorsanız simli ipler kullanabilirsiniz. 2 renkli olarak veya tek renkli olarak da çalışabilirsiniz. Güzel dantel örneklerini birçok şekilde değerlendirerek örebilirsiniz. Masa örtüsü kenarına, kumaş perde kenarına dantel olarak yapabilirsiniz. Şemalı havlu kenarı örnekleri olarak şeması yoktu paylaşamadık. Ama havlu kenarının yapılışı baştan sona videoda anlatılmakta. Model çok güzel isterseniz namaz başörtüsü kenarına da yapabilirsiniz. Enli bir model. Namaz örtülerine uygun renklerle ördüğünüzde şahane duracaktır. Namaz örtülerinde de 2 renk karıştırarak yapabilirsiniz. Biz havlu kenarı olarak paylaşıyoruz ama sizler birçok kumaş kenarında kullanabilirsiniz.

Dantel Havlu Kenarı Yapımı

Dantel havlu kenarı yapımı için dondurma çubuğuna ihtiyacımız olacak. İlmeklerimizin eşit boyda olması için. O şekilde hepsini aynı boyda örebiliriz. Ve örgümüz çok daha güzel duracaktır. Simli ip ve naylon iplik kullanacağız. Simli ip yerine farklı renklerde naylon iplikte kullanabilirsiniz. Dantel havlu kenar hala kullanılıyormu demeyin. Benim gibi kullanan çok. El işini kullanmayı seven birçok kişi var.

Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır? 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Her renkle havluda, pikede veya başka yerde şahane duracak bir örnek. Dilerseniz hemen güzel bir video ile dantel havlu kenarı nasıl yapılır geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler