Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni

Dantel örnekleri vitrin, dantel örnekleri salon takımları , dantel örnekleri masa örtüleri, dantel bardak altlığı modelleri olarak yapacağınız çok güzel bir motif. Dantel örneklerini en yeni modelleri sizlere anlatımlı olarak vermeye devam ediyoruz. Yine güzel bir örnek hazırladık. Yapılışını sizlere detaylı bir şekilde vereceğiz. Zorlanmadan herkes anlatım sayesinde yapabilir. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla tığ işi örgü modellerini yapabilirler. Dantellerden çok şık örgü modelleri yapabilirsiniz. Bluzlar yapabilirsiniz. Bu güzel motifle bebek battaniyesi modelleri yapabilirsiniz. Çok şık dantel havlu kenarı modelleri yapabilirsiniz. Yuvarlak dantel oda takımı modelli yapımı yapabilirsiniz. Şimdi yeni modelimize geçelim.

Kolay Dantel Örnekleri Anlatımlı

İster renkli ister tek renk çok güzel bir örnek. Önce şemayı vererek işe başlayalım. Şemadan takip ederek yapmak isteyenler için.

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 6

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 5 zincir çekerek başlayalım ve halka içine trabzan yapalım. Aralarda 2 zincir çekerek 7 dolgu daha yapalım.

3.tur : Her yuvanın içine sırasıyla 1 sık iğne, 3 trabzan, 1 sık iğne yapalım.

4.tur : Bu turda şemada gördüğünüz gibi iki yaprak arasına ve yaprağın tepesine batıyoruz. 5 zincir çekerek yaprağın tepesine sık iğne ile batalım. Bundan sonra 3 zincir çekelim iki yaprak arasına trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip diğer yaprağın tepesine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar böyle devam edelim.

5.tur : Bu turda tüm yuvalar üzerine sık iğne ile batarak tekrar yuvalar yapıyoruz. 5 zincir çekerek yapıyoruz.

6.tur : İlk yuva içeresine 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzanın tepesine ilmek kaydırma ile batıyoruz. Aynı şekilde 1 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar 1 trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekiyoruz. Ve aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Az önce yaptığımız gibi 2 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki yuvaya sık iğne ile batıyoruz. 7 zincir çekiyoruz. Bir sonraki yuvaya sık iğne ile batıyoruz. Tığa ilmek alıp bir sonraki yuvaya geçip trabzanlı işlemi yapıyoruz. Tüm turu bu şekilde tamamlıyoruz.

Motifimiz bitti nasıl göründüğüne bakalım.

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 5

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 4

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 3

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 1

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni

Anlatımlı Dantel Örnekleri Yeni 2

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23725.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler