Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Dantel örneklerinden havlu kenarı yapılışı ile devam ediyoruz. Dantel havlu kenarı örneği yapılışıdantel pike modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel bir örnek. Havlu kenarlarında çok güzel örnekleri kullanıyoruz. Çeyizler için özellikle en güzel havlu kenarları modelleri yapıyoruz. Beğendiğimiz örneklerden pikelerde yapıyoruz. Nişan yüzüğü havlu kenarı yapılışı modası hiç geçmeyen eski örneklerden. Her renk ile örebilirsiniz. Simli iplerle de çok güzel duruyor. Kalpli göbekli havlu kenarı örnekleri de çok tercih ediliyor. Damat bohçaları için örülüyor genelde. Sizde beğendiğiniz kenar oyalarına uygun motiflerle havlunun üzerine göbek kısımlarını yapabilirsiniz. Havlu kenarı dantel olarak örüyoruz. İğne oyası modelleri ile de havlu kenarları yapıyoruz. Dantel havlu kenarı örneği yapılışı anlatımına geçiyoruz.

Havlu Kenarı Örnekleri ve Yapılışı

Tığ işi örgülerden en güzel modellerle devam ediyoruz. Havlu kenarı, pike danteli örüyoruz. Havlu kenarı olarak paylaşıyoruz ama pike dantel örnekleri olarak kullanılabilir. Yuvarlak motifli danteli farklı iplerle örerek örgü bardak altığı olarak da kullanabilirsiniz. Yazlık bluz modelleri, hırka modelleri, yelek modelleri olarak da kullanılabilir.

Dantel Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Oya bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok zarif ve şık. Motifleri 3 erli 4 erli yan yana ve üst üste ekleyerek masa örtüsü, vitrin için, mutfak takımı gibi dantellerde de kullanabilirsiniz. Çeşitleri, kullanım alanlarını daha çoğaltabiliriz. Dantel havlu kenarı örneği yapılışı motiflerinin yapraklı kısma kadar olan kısmı örüp de kullanabilirsiniz. Şimdi yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler