Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı

Kullanmadığımız dantellerden, çeyizimizde olan dantellerden çok güzel bir proje hazırladık. Kullanılmayan dantellerden abajur yapımı. Kare dantellerden, yuvarlak dantellerden abajuru keyifle yapacaksınız. Kendin yap projelerinden ev dekorasyonumuzda kullanacağımız muhteşem bir proje olacak. Abajur iskeletini yapı marketlerde, nette bulabilirsiniz. Eski dantelleri değerlendirme projelerinde daha çok yapacağımız fikirler var. Daha öncede birçok projeye değinmiştik. Eski dantelleri nasıl değerlendirebiliriz derseniz çerçeveler yapabilir, dantelden duvar süsü modelleri yapabiliriz. Dantelden düş kapanı yapımı gibi. Saatler, lambalar, dantelden runnerler, elbise süslemeleri, cam kavanoz süslemeleri, çerçeveler, kırlentler yapabiliriz. Dantelden ekmek sepetleri yapabiliriz. Dantelden saksılıklar yapabiliriz. Dantelden saksılık yapılışı çalışması çok keyifli projelerden. Takılar yapabiliriz. Dantelden mumluklar yapabiliriz. Eski dantelden dekoratif kase yapılışı çok tercih edilen projeler arasında. Dantelden yapılmış dekorasyon fikirlerinden abajur modellerinin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Dantelden Abajur Nasıl Yapılır?

Evimizde hepimizin kullanmadığı danteller vardır mutlaka. Birçok şekilde değerlendirebiliriz. Bugün telden avize iskeletinin etrafını kaplayarak tasarım bir modele çeviriyoruz. Kullanılmayan dantellerden abajur yapımı için malzeme listesiyle başlayalım.

  • Telden avize iskeleti
  • Kullanılmayan danteller
  • Mandal
  • İğne
  • İplik
  • Toplu İğne

İlk olarak işe avize iskeletine dantelleri yerleştirmekle başlayalım.

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 2

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 5

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 4

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 3

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 6

Danteller birbirine dikerek birleştirilmiş. Eğer dilerseniz bu aşamada daha sert durmasını istiyorsanız tutkal da kullanabilirsiniz. Suyla karıştırarak daha sert hale çevirebilir ve uzun süre hiç bozulmadan kullanabilirsiniz. Bence çok güzel oldu. Sizin de bayılacağınızı düşünüyorum.

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı

Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı 1

Kaynak : https://chickenscratchny.com/doily-covered-lampshade/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Kullanılmayan Dantellerden Abajur Yapımı”
  1. Ayşen Hadimioğlu dedi ki:

    Harika öneriler. Çok zihin açıcı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler