Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı

Eski dantelleri değerlendirme zamanı geldi. Eski dantellerden neler yapılabilir de bugün dantelden  tabak yapıyoruz. Çok amaçlı kullanacağımız dantel tabaklar. Sizlere elimizden geldiğince farklı içerikler sunmaya çalışıyoruz. DIY dantel tabak ta onlardan biri. Beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Dantelden Tabak Nasıl Yapılır ?

Malzemelerimiz kullanmadığınız bir dantel, balon, iğne, çiçek tutkalı.

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı

İlk olarak beyaz danteli farklı renkte boyamak istiyorsanız ondan başlayalım. Danteli sabunlu su ile yıkayıp durulayalım. Daha sonra hazır kumaş boyasını  üzerinde yazan talimatlara göre hazırlayalım. Boya  hazır olduktan sonra danteli içine yerleştirip 45 dakika boyunda ara ara karıştırarak içinde bekletelim. 45 dakika sonra danteli çıkartalım ve durulayalım. Dantel kuruduktan sonra tutkal işine geçebiliriz. Çiçek tutkalını kasenin içine dökelim. Daha sonra danteli kasenin içine koyalım ve iyice tutkalı her tarafına eşit şekilde bulayalım. Bu aşamadan sonra balon da kullanabiliriz farklı bir kapta. Eğer balon kullanıyorsak balonu yeterli büyüklükte şişirelim. Eğer kase kullanıyorsak streç film ile kasenin etrafını sarabiliriz. Balonun veya kasenin üzerine danteli dikkatli bir şekilde hiç bir yerinde potluk olmayacak şekilde yerleştirelim. 24 saat oda sıcaklığında kuruması için bekleyelim.

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı 2

Kase kuruduktan sonra balonu söndürelim ve dantel tabak hazır olsun.

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı 3

Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz sevdiğiniz insanlara hediye edip onları mutlu edebilirsiniz. Klasik renkte hazırlanmış olan dekoratif dantel tabak örneğimizi de sizler için sunduk. Hangisini beğenirseniz onu uygulayabilirsiniz. Danteli kendi renginde kalsın istiyorsanız direk tutkallama işine geçebilirsiniz. Ya da renk renk dantel tabaklar yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin.

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı 5

Eski Dantelden Dekoratif Kase Yapılışı 4

Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz. Yaptığınız tabakları yada farklı hobi çalışmalarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemizde yayınlarız. Ve diğer arkadaşlara da yaptıkları hobi çalışmalarında fikir verir. Mutlu günler arkadaşlar.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler