Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelden Saksılık Yapılışı

Eski dantelleri değerlendirmek için çok güzel bir kendin yap projesi hazırladık. Dantelden saksılık yapılışı. Kare, yuvarlak elinizde bulunan dantellerden saksılıklar yapabilirsiniz. Eski dantelleri değerlendirdiğimiz farklı projelerimiz de olmuştu. Dantelden tabak yapmıştık. Dantel ve polimer kil ile danteli birleştirerek dekoratif tabak yapmıştık. Lamba yapmıştık. Mumluk yapmıştık. Dantelleri değerlendirerek birçok proje yapabilirsiniz. Dantelden yapılmış dekorasyon fikirlerini inceleyerek beğendiğiniz projeleri yapabilirsiniz. Dantelden lamba yapımı inceleyebilirsiniz. Eski dantelden dekoratif kase yapılışı da çok güzel bir proje yapılışı en çok tercih edilen bir proje. Şimdi daha önce paylaştığımız projelerden farklı olan yeni kendin yap kolay dekorasyon fikirlerine geçelim.

Dantelden Saksılık Nasıl Yapılır?

Yapılışı oldukça kolay bir proje. Dantelden saksılık yapılışı için elimizde olan dantelleri kullanıyoruz. Kendi ördüğümüz dantelleri, annemizden, anneannemizden kalan dantelleri kullanarak harika bir proje hazırlıyoruz.

Kendin yap hobi projesi için ihtiyacımız olan malzemeler dantel, anahtarlık halkası, makrome, koton iplik veya hasır ip ve kullanmak istediğimiz çiçek. Kullanacağımız dantele göre saksımızı ve çiçeğimizi belirleyebiliriz.

Dantelden Saksılık Yapılışı 8

Önce saksılığımızı tutacak halatları hazırlamak lazım. Hangi uzunlukta istiyorsa o uzunlukta ip keselim. Ve etrafına makrome düğüm çeşitleri ile veya farklı bildiğiniz bir teknikle süsleyelim.

Dantelden Saksılık Yapılışı 10

Dantelden Saksılık Yapılışı 5

Dantelden Saksılık Yapılışı 6

Dantelden Saksılık Yapılışı 7

Şimdi dantelin içinden hazırladığımız ipleri geçirelim. 4 tane ipimizi 4 tarafından.

Dantelden Saksılık Yapılışı 4

Dantelden Saksılık Yapılışı

Şimdi asmak için halkamızı hazırlayalım.

Dantelden Saksılık Yapılışı 9

Dantelden Saksılık Yapılışı 3

Dantelden saksılık yapılışını evimizin istediğimiz köşesinde kullanabiliriz.

Dantelden Saksılık Yapılışı 1

Dantelden Saksılık Yapılışı 2

Kaynak : https://blog.freepeople.com/2013/05/diy-hanging-crochet-plant-holder/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler