Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni

Yeni örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok amaçlı dantel modellerinden bir model anlatımı var. Damla motiflerin bir araya gelerek oluşturduğu zarif örneklerden. Damla motifleri tek başına da bırakabilirsiniz son turda birleştirerek yuvarlak dantel örneği yapılışı yeni model olarak da kullanabilirsiniz. Mesela örgü yelek modelleri öreceksiniz diyelim. Etek uçlarında damla motifleri kullanabilir üst kısmına beğendiğiniz tığ işi örneklerle devam ederek yelek örebilirsiniz. Renkli dantel ipleriyle, sade renk dantel ipleriyle örebilirsiniz. Yine motifi çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz. Özellikle İrlanda örgü modellerinde çeşit çeşit motifler bir araya geliyor. Az sonra paylaşacağınız modeli de İrlanda modellerinde ördüğünüz örgülerde kullanabilirsiniz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz dantel örneklerinden bahsedelim. Yine yuvarlak motiflerden çeşitli örgülerde kullanacağımız örneklerden bahsedelim. Mesela kolay yuvarlak motif yapımı salon takımları, tepsi örtüleri, masa örtüleri, havlu kenarı gibi birçok modelin yapılışında kullanılabilir. Örgüye yeni başlayanlar için çiçek motifi yapılışı hazırlamıştık. Yine birçok tarifte kullanacağınız örneklerden. Çiçek motifli dantel yapılışı çok hoşunuza gidecek. Hemen örmek isteyeceksiniz. O halde anlatıma geçip yuvarlak dantel örneği yapılışı yeni modelin detaylarını öğrenelim.

Dantel Damla Motifi Nasıl Örülür?

Damla motifi örüyoruz. Daha sonra bu motifi ister tek başına isterseniz birleştirerek kullanıyoruz. Yıldız şeklinde birleştirerek kullanabiliriz. O zaman orta kısımda boşluk oluşacak. O boşluğu kabartmalı örgü çiçeklerle doldurabiliriz. Bu sayede yepyeni bir motif oluşur.

Damla motifi sadece yuvarlak olarak değil farklı şekillerde de birbirine ekleyebiliriz. Hazırsanız önce motifi nasıl ekleyebiliriz, motif nasıl duruyor ona bakalım.

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni 2

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni 4

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni 5

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni 1

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni 3

Yuvarlak Dantel Örneği Yapılışı Yeni

Son olarak videoya geçelim. Detaylarıyla Yuvarlak dantel örneği yapılışı yeni modeli öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler