Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boru Boncuklu Motif Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında yine birçok yerde kullanacağımız bir motif yapılışı hazırladık. Boru boncuklu motif yapılışı. Kolay örgü modellerinden hazırladığımız motifi örgü runner modelleri, dantel havlu kenarı örnekleri, dantel salon takımı modelleri gibi birçok yerde kullanabiliriz. Boncuk işi modellerini yarım yaparak tığ oyası modellerinde kullanabilirsiniz. Tıpkı simli ipten boncuklu kurdele oyası yapılışında olduğu gibi. O modelden yola çıkarak aşağıdaki modeli kullanarak tığ oyaları yapabiliriz. Yazma kenarlarına daha kısa boru boncuklarla oyalar yapabilirsiniz. Çanta yapımında kullanabiliriz. Motif motif hazırlayıp daha sonra motifleri ekleyerek birbirine çanta şekli verebiliriz. Yine boncuklardan son moda çanta yapılışında olduğu gibi. Boncuk işi nasıl yapılır daha önce farklı oyalardan, motiflerden de bahsetmiştik. Şimdi yine çok beğeneceğimiz boru boncuklu motif yapılışını öğrenmeye.

Boru Boncukla Motif Nasıl Yapılır?

Uzun boru boncuklar ve gümüş iple örülmüş kar tanesini andıran bir motif hazırladık. Kar tanesi demişten bu güzel motifi duvar süsü modelleri olarak ağaç süsü camlara süs veya yeni yıl süsleri olarak da kullanabiliriz.

Boru Boncuklu Motif Yapılışı

Boru Boncuklu Motif Yapılışı 1

Boru boncuklu motif yapılışı tamamlandığında yukarıdaki gibi duracak. Çok hoş değil mi. O halde yapılışına geçelim ve nasıl örüldüğünü birlikte öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler