Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Hem simli ip hem kurdele hem de boncuk kullanıyoruz. Ortaya muhteşem bir modelin yapılışı çıkıyor. Yazma kenarlarına tığ oyası örnekleri olarak yapabilirsiniz. Bohça kenarlarına veya farklı kumaşların kenarına kenar oyası modelleri olarak yapabilirsiniz. Tamamlandığında çok şık çok zarif duruyor. Tığ oyası modellerini yazma kenarlarında çok kullanıyoruz.

Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı 3

İğne oyalarından, mekik oyalarından daha çok tığ oyalarını yapıyoruz. En güzel tığ oyalarını bulup günlük kullanım için veya oğullarımızın, kızlarımızın, torunlarımızın çeyizlerine çeyizlik tığ oyalarını yapıyoruz. Çeyizlik örgüleri özenle örüyoruz. İlk paylaştığımız tığ oyaları arasında tığ oyası yazma kenarı çiçek örneği yapımı var. 3 renkli olarak ördüğümüz oyalardan. Yaprak kökleri için yeşil ve çiçekler için seçtiğimiz diğer 2 renk yer alıyor. Yazmalarınıza uygun renklerle çiçekleri yapabilirsiniz. Son paylaştığımız modeller arasında ise yeni boncuklu tığ oyası yapılışı var. Beğendiğimiz örnekleri yazma kenarlarına yapabiliriz. Hazırsanız hemen anlatıma geçip simli ipten boncuklu kurdele oyası yapılışını öğrenelim.

Simli İpten Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Tığ oyası modellerinden incili, boncuklu, kurdeleli oya yapılışı hazırladık. Yazma kenarlarında veya farklı kumaşların kenarında tığ oyası olarak örebilirsiniz. İğne oyası bohça veya runner yaptınız diyelim kenarına simli iple yapılan modeli örebilirsiniz. Çok hoş olur. Simli ipten boncuklu kurdele oyası yapılışı her yerde kullanılabilir.

Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı

Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı 1

Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı 2

Oyamızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Her renk kurdele ile keyifle yapabilirsiniz. Son olarak videoya geçelim ve oyanın yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
One thought on “Simli İpten Boncuklu Kurdele Oyası Yapılışı”
  1. Alicia Aguilar dedi ki:

    Gracias por compartir, tengo una materia pendiente, es aprender el frivolite Esto me encanta Saludos y bendiciones

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler