Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Boncuklu Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden harika bir örnekle devam ediyoruz. Yazma kenarlarında kullanacağımız gibi dilersek havlu kenarı modellerinde veya namaz örtüsü modellerinde de kullanabiliriz. Zarif tığ oyası modellerinden enli şekilde yapılmış örnek havlu ve namaz örtüleri için uygun. Tığ oyalarını örerken boncukları kullanmayı çok seviyoruz. Genelde kum boncuklar kullanıyoruz. Ayrıca inciler veya tahta boncuklar, boru boncuklarda kullanıyoruz. Bugün kum boncuklu tığ oyalarından bahsedeceğiz.

Bu paragrafta daha önce hazırladığımız boncuklu oya modellerine değineceğiz. Mesela boncuklu tığ oyası yapılışı çok hoş çok zarif bir örnek. Mutlaka çeyizlik oya modelleri olarak yapmalısınız. Boncuklu zikzak tığ oyası yapılışı yine beğeneceğiniz diğer modeller arasında. Tığ oyaları anlatımlı modellerin daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi detaylarıyla yeni boncuklu tığ oyası yapılışını öğrenelim.

Boncuklu Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Namaz örtüsü veya havlu kenarlarında da kullanılacak çok hoş yeni boncuklu tığ oyası yapılışından. Oyanın üst kısımlarında uzun ilmekler yapıyoruz. Burada uzun ilmeklerde dondurma çubukları, kalın şişler, kalın kalemler kullanabilirsiniz. Amaç ilmeklerin hepsinin aynı boyda olması ve daha düzgün durması.

Yeni Boncuklu Tığ Oyası Yapılışı

Oya tamamlandığında tıpkı yukarıdaki gibi duracak. Örülmeye değer bir model. Gelin şimdi tarife geçelim ve adım adım yeni boncuklu tığ oyası yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler