Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Zikzak Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden yepyeni bir örnek daha. Bu modeli sadece yazma kenarlarında değil çeşitli süslemelerde de kullanabilirsiniz. Mesela kendinize çok şık tığ oyalarından kolyeler yapabilirsiniz. Yada diktiğiniz yazlık bir kıyafeti süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü halhal modelleri yapabilirsiniz. Eminim çok güzel duracaktır. Beyaz ve mavi boncuklarla tam yaz rengi örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Tek renk yazmalarda veya desenli yazmalarda muhteşem duracak tığ oyası yapımından. Tığ oyalarında boncukları kullanmayı çok seviyoruz. Yeterli miktarda ve tam yerinde kullanıldığında en güzel oyaları örmüş oluyoruz. Boncuklu tığ oyası örneği çok seveceğimiz birçok yerde kullanacağımız şahane oyalardan. Büyük boncuklu tığ oyalarından değişik bir örnek tarifi isterseniz yaprak modeli tığ oyasını inceleyebilirsiniz. Kenar oyası modeli olarak birçok yerde kullanabilirsiniz. Kum boncuklu tığ oya yapılışı için hemen detaylı anlatıma geçelim.

Zikzak Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Seçtiğimiz renk ve desende bir yazma, yazmaya uyumlu kum boncuk, serum ve tığla ördüğümüz şahane bir oya tarifi hazırladık. Oyayı zikzak olarak örüyor yazma kenarlarına dikiyoruz. Boncuklu zikzak tığ oyası yapılışı örülmeye değer yepyeni örneklerden.

Boncuklu Zikzak Tığ Oyası Yapılışı

Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. Tuhafiyelerden bulabileceğimiz malzemelerden oluşuyor. Plastik halkaları kullanarak yuvarlak motifler yapıyoruz. Zikzak kısmı örüp oyayı tamamlıyoruz.

Boncuklu Zikzak Tığ Oyası Yapılışı 2

Boncuklu Zikzak Tığ Oyası Yapılışı 1

Boncuklu Zikzak Tığ Oyası Yapılışı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. Hemen yazma kenarlarımıza yapmaya başlayabiliriz. Boncuklu zikzak tığ oyası yapılışı hemen altta videoda yer alıyor. İzleyelim ve örmeye başlayalım. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler