Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kum Boncuklu Tığ Oya Yapılışı

Tığ oyası modellerinden çok zarif bir oyanın yapılışıyla devam ediyoruz. Havaların ısınmasıyla hobilere, örgü modelleri ve yapılışlarına biraz ara veriyoruz. Sanırım kışın daha çok hobiyle uğraşıyoruz. Örgü tutkunu olanların mevsimi yoktur diye düşünüyorum. Ben yaz kış örenlerdenim. Her fırsatta 5 dakika bile olsa elime tığ veya şiş alanlardanım. Örgüyle, hobiyle rahatlıyorum. Eğer o gün örgü öremezsem aklımda kalıyor. Mutlaka örmesem bile elime almam gerekiyor 😊. Sizde öyle misiniz?

Kum boncuklu tığ oya yapılışından bahsedeceğiz bugün. Tek renk yazmalarda çok şık duracak örneklerden. Elinizde desenli yazmalarınız varsa yine az sonra paylaşacağımız modeli uygulayabilirsiniz. Yazma kenarlarına uyguladığımız en çok yaptığımız oyalardan biri tığ oyaları. Şimdi birkaç modelden bahsedelim. Yeni modelimize sonrasında geçeriz. Çiçekli tığ oyası örnekleri  çok beğendiğim modellerden. 3 boyutlu örgülerden. Dolgulu tığ oyası yapımı incilerle süslenmiş modellerden. Kulak çöpüyle tığ oyası çiçek yapımı değişik ve çok hoş örneklerden. Gelelim şimdi yeni modelimizin yapılışına.

Yeni Çıkan Oya Modelleri Tığ

Hardal rengiyle sarının tonuyla yapılmış çok şık bir oya var karşınızda. Sadece sarı değil tüm renklerle, tüm boncuk renkleriyle süper duracak modellerden.

Kum Boncuklu Tığ Oya Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Modeli görünce hemen tığ ve ipi alıp örmek istiyorsunuz. Siyah beyaz renklerle, morlarla, yeşillerle… Hemen örülmelik kullanmalık bir model. Çeyizlik tığ oyaları için olmaz mı dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki olur. Hem de çok güzel olur. İşte tüm detaylarıyla kum boncuklu tığ oya yapılışı.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler