Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tahta Boncuk Tığ Oyası

Tığ oyası modellerinden çok hoş hem fıstıklı tığ oyalarından hem de boncuklu tığ oyalarından bahseden bir model hazırladık. Tahta boncuk tığ oyası. Renk renk tahta boncuklarla çok güzel duran bir örnek. Kolay tığ oyalarından ve gösterişli modellerden. Severek yapacağınız tığ oyalarından. Eğer oya örmeye yeni başladıysanız bu örneği yapabilirsiniz. Zorlanmayacaksınız. Tahta boncuklar, kum boncuklar, arpa boncuklar ve çeşitli şekillerde yapılmış boncuklarla çok güzel oyalar ördük. Mesela yine farklı şekilde boncukla yapılmış üstelik örmesi de çok kolay olan lale boncuklu tığ oyası yapılışını inceleyip hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örmesi keyifli modellerden. 1 yaprak örüyoruz. Çiçekli boncuğu eklediğimizde oyamız tamamlanıyor. 3 boyutlu tığ oyalarından bahsedelim. Çiçekli çok zarif bir model var. Eğer ağır tığ oyalarını seviyorsanız oya modelleri ve yapılışlarına göz atabilirsiniz. Gelelim şimdi hem rengiyle hem modeliyle çok şık duran tahta boncuk tığ oyasını örmeye.

Boncuklu Fıstıklı Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Boncuklu tığ oyası modellerinden çok güzel bir örnek daha. Adım adım yapılışını videodan izleyerek rahatlıkla örebileceğiz. 2 aşamalı yapılan bir oya. İlk olarak oyanın alt kısmını örüyoruz. Fıstıklı kısmı tamamlıyoruz. Daha sonra ikinci olarak üst kısma geçip boncuklu kısmı örüp tamamlıyoruz.

Tahta Boncuk Tığ Oyası

Tahta boncuk tığ oyası tamamlandığında yukarıdaki gibi çok şık duruyor. Kalıp gibi. Hadi gelin şimdi son olarak videoya geçelim ve oyanın nasıl yapıldığını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler