Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazma Tığ Oyaları

Çeşitli aparatlarla çok şık tığ oyaları yapıyoruz. Şimdi aparat kullanmadan tığ oyası yapacağız. Oyayı yaparken boncuk kullanacağız. Biraz sizlere aparatla yaptığımız oyalardan bahsetmek istiyorum.Daha sonra yeni oyamızdan bahsedeceğiz.  Çengelli iğne ile tığ oyası yapımından bahsetmiştik. Çok hoş bir oya. Kulak çöpüyle tığ oyası çiçek yapımını da yazmalarınız için kullanabilirsiniz. Ve yine aparat kullanmadan tığ oyası örnekleri modelleri yapabilirsiniz. Daha fazla oya modelleri anlatımları için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi çift inci kullanarak yaptığımız oya modelinin tarifine geçiyoruz.

Yazma Oyaları

Yazmalarımız için tığ oyası modellerini, mekik oyalarını, iğne oyalarını kullanıyoruz. İğne oyası modellerine sık sık değiniyoruz. Ara ara mekik ve tığ oyalarına yer veriyoruz. En güzel, en şık ve yapılışı kolay modellerin tariflerini paylaşmaya çalışıyoruz. Videoda oyanın nasıl yapıldığı ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Videoyu takip ederek kolayca yapabilirsiniz. İhtiyacamız olan malzemeler iplik, tığ ve boncuk. Tabi birde oyayı uygulayacağımız kumaş, yazma, havlu. Daha sonra videoyu takip edip oyayı yapmak kalıyor geriye. Battaniye kenarı tığlamada da kullanabilirsiniz. Şık duracaktır.

Yazma Tığ Oyaları

Yukarıda oyamız bittiğinde nasıl göründüğünü gördük. Sadece yazma değil, battaniye gibi, peçete kenarı tığlama gibi birçok yerde kullanabilirsiniz. Yazma tığ oyaları nasıl yapılıyor izleyelim.

Benzer İçerikler
One thought on “Yazma Tığ Oyaları”
  1. aslı akçin dedi ki:

    BAYILDIM AMAMESAİMÇOKOLDUBİTELİ. KANADANMİSAFİRİMİZVARDİYE YEDİDEGEMİDEOLMALYIM . ESENKALIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler