Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenar Oyası Yapımı

Havlu kenarı olarak, battaniye kenar oyası olarak yapabilirsiniz. Kır çiçekli, fiyonklu bir örnek. Kenar oyası yapımını kendinize bir tunik dikip kenar kısımlarını bu örnek ile tığlayabilirsiniz. Mutfak havluları için kullanabilirsiniz. Örmesi kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Fotoğraflarla adım adım nasıl yapıldığını anlatacağız. Takıldığını herhangi bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde havlu kenarı örnekleri yeni modellerden bahsetmiştik. Burada kullandığımız modeli de birçok yerde kullanabilirsiniz. Örgü battaniye kenar oyası yapılışı da yine birçok yerde kullanılacak güzel bir örnek. Tığ işi ponpon kenar yapılışı, battaniye, havlu ve şal kenarlarına çok yakışıyor. Şal modellerinizin kenarına yapabilirsiniz. Yine bebek örgü modellerini süslemede kullanabilirsiniz.

Tığ İle Kenar Süsü

Çıtı pıtı fiyonklu bir oya. Kırdan çiçekleri topladık ve kurdele ile bağladık. Sizler için kenar oyası yapımı hazırladık. Resimli olarak tarifini bulabilirsiniz. Trabzan ve zincirden oluşan bir örnek. Önce örneği uygulayacağımız alanı tığlıyoruz. Kenarı düzgün olan, tığlanmış bir örgü modelinde direk örneğe geçebilirsiniz. İnce pamuklu iplikler kullanıyoruz. Kenarı tığladıktan sonra örümcek yapıyoruz. 3 zincir çekip örümceğin üzerine batıyoruz. Ve örümceğin diğer tarafını sık iğne ile doldurarak aşağı iniyoruz. Bu şekilde yan yana 3 yaprak oluşturuyoruz.

Kenar Oyası Yapımı 4

Kenar Oyası Yapımı 3

Kenar Oyası Yapımı 2

3 yaprak arasında 3 örümcek koyuyoruz. Örümcek yapıyoruz ikinci sık iğneye batıyoruz. Renkli iplerle fotoğrafta gördüğünüz gibi çiçeklerimizi yapıyoruz.

Kenar Oyası Yapımı 6

Şimdi fiyonkları yapma zamanı.

Kenar Oyası Yapımı

Ve oyamız bitti. Şahane oldu. Kolay ve gösterişli.

Kenar Oyası Yapımı 5

Kenar Oyası Yapımı 1

Kaynak : https://pontopreso1.blogspot.com.tr/2015/04/croche-mudando-o-barradinho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler