Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şerit İnci Oyaları

Yazma kenarına, havlu kenarına ve birçok kumaş kenarına uygulayabileceğiniz bir örnek. Şerit inci oyaları son zamanlarda çok örülüyor. Şerit inci oyaları iğne oyası çiçek yapımı, iğne oyası dağ çeşitleri gibi modellerde de kullanılıyor. Çok güzel oluyor. Örneklerini görmüşsünüzdür. Aynı şerit incilerle inciden havlu kenarı yapımı da paylaşmıştık. O modeli de havlularınızda kullanabilirsiniz. Simli iplerle de çok güzel olacaktır. Çeşitli dantel örneklerinde de şerit inciler kullanılıyor. Örgü modellerinde, tığ oyası modellerinde, iğne oyalarında, dantellerde çok şık duruyor. Bugün tığ ile yapılmış ve şerit inci kullanılmış oyadan bahsedeceğiz. Dilerseniz şerit inci oyaları tarifine geçelim.

Şerit İnci Oyası Nasıl Örülür?

Her renk ile örebileceğiniz harika ve kolay bir örnek. Simli ipler, dantel ipleri ile havlu, yazma ve çeşitli kumaşlar kenarına kenar oyası modelleri olarak yapabileceğiniz bir örnek. Dantel yaka modelleri olarak kullanılabilir. Dantel pike modelleri, dantel çarşaf kenarı örnekleri olarak kullanılabilir.

Şerit İnci Oyaları

Oya bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Her yerde kullanılabilecek bir model. Renkli yarım şerit incilerle de yapabilirsiniz örneği. İpi de ona göre seçebilirsiniz. Yazma veya havlunun içinde bulunan renklerle örebilirsiniz. Veya uygulayacağını kumaşın içinde desen varsa o desene göre belirleyebilirsiniz.

Yukarıda şerit inci oyalarının nasıl durduğunu gördük. Şimdi yapılışını görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler