Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalem Oyası Yapılışı

İğne oyasına benzeyen tığ oyalarıyla devam ediyoruz. Sırada şahane bir örnek var. Çok şık çok zarif bir örnek hazırladık. Kalem oyası yapılışı. Tek renk, desenli hiç fark etmez tüm yazmalarınıza keyifle yapacağınız örgülerden. Oyada kalem kullanıyoruz. İlmeklerin uzunlukları aynı boyda olması için. Kalem yerine dondurma çubuğu da kullanabiliriz. Amaç ilmeklerin aynı uzunlukta olması. Dondurma çubuğunda boncuk oyası severek yapacağımız tığ oyası modellerinden. Boncuklu tığ oyası örneklerinden. Boncuklu kalem oyası modelleri yaparken boncuk olarak tahta boncuklar, kum boncuklar, inciler kullanabiliriz. Eğer uygunsa boru boncuklar kullanabiliriz. Şimdi baştan sona anlatımıyla kalem oyası modellerinden zarif örneğin yapılışına geçelim.

Kalem Oyası Anlatımlı

Yelpazeyi andıran çok zarif bir oya. Örmesi keyifli bir oya. Hemen yazmalarınıza uygulayabilirsiniz. Çeyizlik oya modelleri olarak uygulayabiliriz. Oyayı yaparken renkleri rahatlıkla kullanabileceğimiz oyalardan. Siyah yazmalarda her rengi kullanabilirsiniz. Beyaz yazmalarda da öyle. Diğer renk yazmalarda da uyumlu renkler kullanılabilir. Zıt renklerle de uyum çok güzel oluyor.

Kalem Oyası Yapılışı 1

Kalem Oyası Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Oya bittiğinde tıpkı yukarıdaki gibi olacak. Kahve tonlarında bir yazmaya her renk kullanılmış. Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi yapılışını izleme vakti. Çeyizlere, günlük kullanıma, hediyelik olarak şahane duracak oyalardan. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler