Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaprak Modeli Tığ Oyası

Boncuklarla yaprak yaprak kenar oyası modeli hazırladık. Yaprak modeli tığ oyasını yazmaların kenarında, battaniyenin kenarında kullanabiliriz. Tığ oyalarından beğendiğimiz örnekleri farklı kumaşlar kenarında da kullanabiliriz. Mesela çiçekli tığ oyası örnekleri çok zarif 3 boyutlu örgü modellerinden. Diktiğimiz bir kıyafeti süslemek için kumaş saç bandı, yazmadan saç bandı modellerini süslemek için kullanabiliriz. 3 farklı modelde kenar oyası yapılışı hazırlamıştık. Orada olduğu gibi peçete kenarlarında, sofra bezi kenarında oyayı kullanabiliriz. Örgü battaniye kenar oyası yapılışı kirpikli güzel örneklerden. Enli bir model olduğu için havlu kenarı modelleri olarak yapılabilir. Yapraklı modeli havlu kenarı olarak düşünebiliriz. Havlulara uygulayabilir hatta havlu üzerine el nakışı modelleriyle süslemeler yaparak tamamlayabiliriz. Kanaviçeler kullanabiliriz. Sonuç olarak tüm tasarımlar bizim elimizde. Yeter ki hayal edelim. Şimdi yaprak modeli tığ oyası için detaylara geçiyor  ve yapılışını öğreniyoruz.

Yapraklı Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Kullanacağımız farklı kalınlıktaki iplerle oyanın boyutları da değişecektir. Yaprağın boyutlarına göre de boncukları seçerek oyayı tamamlayabiliriz. Tahta boncuklar, renkli boncuklar kullanabiliriz. Boncuğu iptal edip oraya örgü çiçek modellerinden örnekler ekleyebiliriz. Hayal gücümüzü kullanarak birçok farklı tasarım oluşturabiliriz.

Yaprak Modeli Tığ Oyası

Oyamız bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Basit, şık, zarif. Eğer modelin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız tek yapmanız gereken videoyu izlemek. Modeli öğrendikten sonra yeni tasarımlarda kullanabiliriz. Aynı şeklide örebiliriz. Çiçek eklemeleriyle tamamlayabiliriz. Böylece bir yapraktan birçok tasarım oluşturmuş oluruz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler