Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Organze Kurdeleyle Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden kolay, şık ve zarif bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Kolay tığ oyası modelinin yapılışında organze kurdele kullanıyoruz. Arpa boncuk tığ oyası ve organze kurdele tığ oyasının birleşiminden oluşmuş çok şık bir oya. Yeni modelin yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz tığ oyası örneklerinden bahsedelim. Mesela yine organze kurdele kullanarak ördüğümüz fakat farklı boncuklar kullanarak ördüğümüz bir oyamız var. Yapılışına simli ipten boncuklu kurdele oyası yapılışından ulaşabilirsiniz. Çok hoş çeyizlik tığ oyaları olarak örmek isteyeceğiniz örneklerden. Yine bir boncuklu oyadan bahsedelim. Güzel bir örneğe üstelik örmesi çok kolay olan bir modele lale boncuklu tığ oyası yapılışından ulaşabilirsiniz. Boncuksuz bir oya örmek isterseniz tülbent oyaları tığ oyasına göz atabilirsiniz. Daha fazlası için önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi organze kurdeleyle tığ oyası yapılışına göz atalım.

Tülbent Tığ Oyası Yapılışı

Oyamızı yaparken arpa şeklinde incileri kullanıyoruz. Dal kısmı için ise yine yeşil rengimiz var. Organze kurdele için tek renk veya farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Renk seçimi için yazma içinde bulunan renkleri inceleyebilir ona göre karar verebilirsiniz.

Organze Kurdeleyle Tığ Oyası Yapılışı

Oyamızı kurdele ile ördüğümüzde yukarıdaki gibi duracak. İsterseniz kurdeleyi iptal edip buralara çiçek yaprakları yapabilirsiniz. Fıstıklar örebilir yeni bir örnek oluşturabilirsiniz. Hazırsanız son olarak videoya geçelim. Detaylarıyla organze kurdeleyle tığ oyası yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler