Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Oyası Maydanoz Modeli Yapılışı

Tığ oyası modellerinden çok hoş bir örnek daha. Tığ oyası yeni modellerin anlatımıyla devam ediyoruz. Tek renk yazmalarda, desenli yazmalarda veya farklı kumaş kenarlarında kenar oyası modelleri olarak kullanılacak güzel bir örnek. Sıralı tığ oyası modellerini seviyorsanız hemen başlayacağınız güzellikte. İp koparmadan yazma kenarı bitene kadar örülen bir oya. Sanırım yazma kenarlarına en çok tığ oyaları örülüyor. En güzel modeller araştırılıyor ve en güzel modelleri keyifle yazmalara uyguluyoruz. Mesela boncuklu tığ oyası yapılışı çok şık duran zarif tığ oyası modellerinden. Çeyiz kıskandıracak tığ oyalarından. Dondurma çubuklarıyla, kalın şişlerle mutlaka örmelisiniz. Bu oya kaçmaz.

Tığ oyalarında fıstıkları da çok kullanıyoruz. Fıstıklı tığ oyası modellerinden birçok örnek tasarladık. 3lü fıstıklar, köprülü fıstıklı tığ oyası, çiçekli fıstıklı tığ oyası gibi. İlk çıkan modellerden biri ise fıstıklı tığ oyası yapılışı. Yoncayı andıran 3 yapraklı güzel bir model. Her bir yaprakta renk değiştirerek veya tek renk olarak örebilirsiniz. Tığ oyası maydanoz modeli yapılışı da tek örnek olarak örülebilir. Bence çiçeklerle birleştirilerek de örülebilir. Gelin şimdi yapılışına geçelim.

Tığ Oyası Maydanoz Modeli Nasıl Örülür?

Tek sıralı tığ oyası modellerinden. Tığ oyası yaprak modeli gibi kullanıp aralara çiçek desenleri ekleyebiliriz. Tek renk oyamızı örebiliriz. Yada belli bir sayıda örerek renk değiştirerek oyayı renkli hale çevirebiliriz. Yeni model tığ oyaları birçok şekilde değişiklik yapılarak kullanılabilir.

Tığ Oyası Maydanoz Modeli Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Sade ve zarif. Son olarak videoya geçip tığ oyası maydanoz modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler