Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Gibi Duran Tığ Pipet Oyası

Tığ oyası modellerinden çok güzel bir örnek daha. Tek renk yazmalarda, desenli yazmalarda kullanacağımız süper bir model. İğne oyası gibi duran tığ pipet oyasını çok seveceksiniz. Her renk yazmanıza uyarlayacak severek kullanacaksınız. Tığ oyası modellerinde pipetler, dondurma çubukları kullanarak, çatal, çatal iğne kullanarak çok güzel oyalar tasarlıyoruz. Az sonra paylaşacağımız tığ oyası örneklerinde pipet kullanacağız. Bu sayede oyamızda bulunan çiçeklerin yaprakları eşit uzunlukta olacak ve oya çok daha güzel duracak. Bu tarz oyalarınızda sizde pipet, şiş, kürdan, dondurma çubukları kullanabilirsiniz.

Tığ oyalarında boncuklar da kullanabilirsiniz. Mesela boncuklu tığ oyası yapılışı çok beğeneceğiniz zarif örneklerden. Birazdan paylaşacağımız modeli pipetle yapıyorduk. Şişle de tığ oyaları yapabilirsiniz. Örneğin şişle tığ oyası yapımı inci kullanarak ördüğümüz oyalardan. Kulak çöpü oyasını da incelemeden geçmeyin derim. Hazırsanız iğne oyası gibi duran tığ pipet oyası yapılışını inceleyelim.

Pipetle Tığ Oyası Nasıl Yapılır?

Tığ oyalarından desenli veya tek renk fark etmez hepsine uyarlayabileceğiniz çok güzel bir örnek. İğne oyası gibi duran tığ pipet oyası pembe yazmaya uyarlanmış. Ve oyayı yaparken pipet kullanıyoruz. Bu sayede çiçeklerimiz çok daha güzel oluyor.

İğne Oyası Gibi Duran Tığ Pipet Oyası

Önce oyamızı örüyoruz. Tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Daha sonra oyayı yazmaya dikiyoruz. Modeli tek renk yapabileceğiniz gibi renk değişikliği yaparak renkli olarak da örebilirsiniz. O zaman ip ekleme, ip saklama işlemlerini de yapmanız gerekiyor.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler