Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kalemle Fıstık Oyası Yapılışı

Fıstık oyası modelleri ile devam ediyoruz. Birçok çeşidi var fıstık oyalarının. Çeşitlerinin nasıl yapıldığını videolu olarak önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Fıstıklı oya modellerine önce 3 yapraklı fıstıklı tığ oyası yapılışı ile başlamıştık. Daha sonra 5 yaprak ile yapılan çiçekli modeller ile devam ettik. Oyamıza ağaç şekli verdik. İncili fıstıklı çiçek oyası yapılışı yaptık. Yaparken birde güzel fiyonk ekledik. Sonra kat kat yaprakları olan pullu fıstıklı oya yapılışına geçtik. Ve çeşitlerini hazırlamaya devam ediyoruz. Bugün hem fiyonklu hemde yelpaze şeklinde açılmış yaprakları ile kalemle fıstık oyası yapılışına başlıyoruz. Daha çok tığ oyası modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kalemle Fıstıklı Oya Nasıl Yapılır?

Kalemle Fıstık Oyası Yapılışı

Dallarını eşit uzunlukta olması için kalem kullandığımız çok hoş bir oya. Nasıl yapıldığını tüm detayları ile videoda bulabilirsiniz. Yazma kenarları için uygulayabilirsiniz. Mutfak havluları için yapabilirsiniz. Farklı yerlerde kenar oyası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Fiyonk yapımı için firkete kullanıyoruz. Fiyongu çatal veya çatal iğne ile yapan arkadaşlarımız da var. Size nasıl kolay geliyorsa o şekilde yapabilirsiniz. Hadi hep birlikte dalında fıstık oyası nasıl yapılıyor izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
One thought on “Kalemle Fıstık Oyası Yapılışı”
  1. Mirian dedi ki:

    Hola perdon por pedirte lo siguiente, por favor podrias tejer mas lento, no alcanzo a poder contar cuantas cadenitas haces. Tejes MUY HERMOSO pero en este video lo haces muy rapido y como mi traductor es muy malo, pone palabras que no tienen nada que ver con tu tejido, es por eso que yo me guio por tus videos, pero en este lo estas tejiendo muy rapido y no puedo contar. Desde ya te pido mil disculpas, no quiero ofenderte ni molestarte con mi comentario. Me encantannnn todos tus trabajos.Te mando un abrazo a la distancia desde Perico Jujuy Argentina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler