Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden zarif bir örnek anlatımı hazırladık. İncili tığ oyası yapılışı. Tek renk yazmalara, desenli yazmalara çok yakışacak. Tarifini Türkçe videolu olarak hazırladık. Hemen severek öreceksiniz. Pembeler, yeşiller, kırmızılar, siyahlar, beyazlar… Her renkte çok güzel duracak sıralı tığ oyası modellerinden. İncili kısımlarda yazmanıza uygun olarak boncuk renklerini değiştirebilirsiniz. Renkli tahta boncuklarda çok güzel durur. Siyah ve beyaz renk yazmalarda özellikle. Boncuklar yazma oyalarına çok yakışıyor. Mesela arpa boncuklu kolay oya modeli de çok beğeneceğiniz örneklerden. Mesela farklı kumaş kenarlarında tığlama örnekleri, kenar oyası modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Tığ oyaları anlatımlı modelde tıpkı iğne oyalarında olduğu gibi tek renkler çok seçiliyor. Çok kullanılıyor. Tek renk yazmalarda uygulayabileceğiniz unutmadan söyleyeyim desenli yazmalarda da kullanabileceğimiz incili tığ oyası yapılışına geçelim.

İncili Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Kolay tığ oyası modellerinden. Bittiğinde kullanım esnasında çok şık duruyor. Oyayı incilerle daha şık hale çeviriyoruz. Böylece oyamız göz alıcı hale geliyor. Günlük kullanım için veya çeyizlik oya modelleri için oldukça uygun bir örnek. Oyamıza başlamadan önce ilk olarak yazmanın kenarını kıvırıyoruz. Sonra oyamızı yapmaya başlıyoruz.

İncili Tığ Oyası Yapılışı

İncili Tığ Oyası Yapılışı 1

Çok hoş görünüyor değil mi. Sizce nasıl. Son olarak bu güzel, zarif oyanın nasıl örüldüğünü izleyelim. İncili tığ oyası yapılışı tüm detaylarıyla yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler