Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oya Örnekleri Boncuklu

Pul boncuk oyalarından harika bir örnek. Oya örnekleri boncuklu modelde hem pul hemde boncuk kullanıyoruz. Kar tanesini andıran şık bir oya. Tığ oyası modellerinde, iğne oyası modellerinde boncukları çok kullanıyoruz. Yeni boncuklu iğne oyalarında kullandık mesela. Şimdi paylaşacağımız modelde yeni bir örnek. Boru boncuklu iğne oyaları da tığ ve iğne oyalarına çok yakışıyor. İncili tığ oya örneklerini de yazmalarınızda kullanabilirsiniz. Yazma kenarı tığ oyalarından yeni örneğimizin yapılışına geçelim. Oya örnekleri boncuklu örneğimizin tarifi.

Yeni Oya Örnekleri

Oya örnekleri boncuklu modelimizde pul, küçük boy boncuk, yeşil oya ipi, 21 numara tığ, iğne, makas ve çakmak kullanıyoruz.

Oya Örnekleri Boncuklu 2

Tasarımı bana ait olan bu modeli oya olarak hazırladım. Tercihe göre çiçekler süsleme veya takı olarak da tercih edilebilir. Pulun ortasından iğne ve ipliği geçirerek 2 kere doluyoruz ipliği pula ve ipimizi düğümleyerek sabitliyoruz. İpin ucunu yakarak pula sabitliyoruz. Baslarken 3 boncukla başlayıp devamında üstte kalan boncuklar 9 tane olana kadar 2 boncukla devam ediyoruz ve son olarak çiçeği tek boncukla tamamlıyoruz. Ben çiçeklerimi kar tanesine benzettiğim için modelime de bu ismi verdim. İstenilen renkte ve adette çiçekleri hazırlayabilirsiniz. Yazma oyası olarak çiçeklerin arasında ikili trabzan yaparak pıtırcık yaptım ve bu şekilde bütünlük sağladım. Tercihe göre aralara tığ işi oyalarda kullandığımız yaprak uygulaması veya iğne oyası olarak da çalışıp çiçekleri bu şekilde de oya olarak kullanabilirsiniz. Benimle beraber yapacak olan bütün örgü sever hanımlara şimdiden kolaylıklar dilerim.

Oya Örnekleri Boncuklu 1

Oya Örnekleri Boncuklu

Yukarıdaki model çok güzel görünüyor. Yazılı olarak açıklamasını yaptık. Video kaldırıldığı için yapılışı maalesef yok. Ama en az onun kadar güzel bir oyanın yapılışından bahsedelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler