Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Arpa Boncuklu Kolay Oya Modeli

Tığ oyası modelleriyle devam ediyoruz. Sırada arpa boncuklu kolay oya modeli var. Yazma kenarlarına çok yakışacak. Model o kadar güzel ki havlu kenarı olarak yapabilirsiniz. Farklı kumaşlara kenar oyası modelleri olarak yapabiliriz. Arpa boncuklu tığ oyaları kolay bir örnek. İlk defa oya yapacaklar da rahatça örebilirler. Biraz çeşitli boncuklarla yaptığımız tığ oyalarından bahsedelim. Tığ oyalarında kum boncuklarını çok kullanıyoruz. Kolay incili tığ oyası yeni paylaştığımız örneklerden. Boncuklu tığ oyası anlatımlı modelde çiçek şeklinde boncuklar kullanıyoruz. Tahta boncuklarda kullanılabilir. Floş ip oyası yapımı iki renkli oya modellerinden. Tarifini paylaşmıştık. Çok zarif. Örmesi keyifli. Renk renk örülmüş örneklerini de eklemiştik. Beğendiğiniz renk yazmalarda floş ip oyasını kullanabilirsiniz. Boncuk o model için pek uygun olmayabilir. Şimdi arpa boncukla ördüğümüz modelin yapılışına geçelim. Boncukla yapılan oyalardan arpa boncuk kullandığımız örneği izliyoruz.

Arpa Boncuklu Oya Yapımı

Arpa Boncuklu Kolay Oya Modeli

Yeşil renklerle yapılmış güzel bir oya öğreniyoruz bugün. Arpa boncuklu kolay oya modeli. Sadece yazmalarda değil birçok yerde kenar oyası olarak kullanacağımız bir model. Yazlık plaj elbisesi modelleri diktiğimizde süslemek için boncuklu oyayı kullanabiliriz. Arpa boncuklardan incileri seçebiliriz. Modeldeki gibi parlak boncuklar seçebiliriz.

Arpa boncuklu oya adım adım videoda anlatılmakta. Hiç zorlanmadan videoda elleri takip ederek örebilirsiniz. Hadi şimdi izleyelim. Sonra dilediğimiz yerde yeni modeli kullanalım.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler