Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay İncili Tığ Oyası

İncili tığ oyası modellerinden yeni bir model yapılışıyla devam ediyoruz. Kolay incili tığ oyası tek renk yazmalarda, desenli yazmalarda kullanacağınız örneklerden. Hatta modeli farklı yerlerde kenar oyası modelleri olarak da kullanabilirsiniz. İnci boncukları oyalarımızda çok kullanıyoruz. Gerek tığ oyaları olsun, gerek iğne oyaları olsun. Süslemelerimizde ve diğer örgülerimizde de kullanıyoruz. Biraz inci kullandığımız oyalarımızdan bahsedelim. Sonrasında yeni modelimize geçelim. İncili tığ oya örnekleri örümcekle yapılmış 2 katlı bir model. Kadife boncuklu tığ oya modeli paylaşım yaptığımız andan itibaren çok sevildi. Çiçekli oya modeli modası hiç geçmeyecek örneklerden. Köprü oyası yapılışı ise fıstıklı çiçeklerden oluşuyor. Ortasında inci kullandığımız bir çiçek. Şimdi paylaşacağımız model yapraklı örneklerden diyebiliriz. Çok beğeneceğiniz çeşitli yerlerde, kumaş kenarlarında kullanacağınız kolay incili tığ oyası yapılışına geçiyoruz.

İncili Tığ Oyası Nasıl Örülür?

2 katlı yaprak 9 adet inciden oluşuyor bir model. İlk olarak ipe incileri dizerek başlayabiliriz. İncilerimiz büyükse sonrasında da yani örerken de boncuk eklemesi yapabiliriz.

Kolay İncili Tığ Oyası

Modelimiz bittiğinde çok güzel duruyor. Hatta bu örneğe incileri kaldırıp yada azaltıp çiçek eklemesi de yapabiliriz. Tığ oyası çiçek örneklerinden uygun olan bir modeli seçebilir yeni tasarım oya yapabiliriz. Örnek bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Zincirler, trabzanlarla yapıyoruz. Eğer hazırsanız kolay incili tığ oyası yapılışına geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler