Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Oyası Modelleri ve Yapılışları

Tığ oyası modelleri ve yapılışlarından şahane bir model hazırladık. İğne oyaları gibi duran ama tığ oyasıyla yaptığımız model yazmalarımıza çok yakışacak. Sık iğneler ve pırpırlarla yaptığımız oya çok şık duruyor. Modeli gördüğünüzde hemen örmek isteyeceksiniz. Tığ oyası modelleri en çok ördüğümüz örgülerden. En yeni boncuklu oya modelleri, en yeni tığ oyası modellerini birlikte örmeye devam edeceğiz. Bu modelde alt göbek kısmında boncuk kullanabiliriz. Tek boncuk yakışacaktır. Kolay tığ oyası örneklerini bu şekilde boncuklarla daha zarif hale çevirebilirsiniz. Tığ oyası örneği anlatımlı modeli tek renk yazmalarda, desenli yazmalarda kullanabilirsiniz. Çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz. Mesela keten üzerine yaptığınız nakışlara uyumlu renklerde kenar oyası modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Çok zarif bir örnek çok yakışacaktır. Tığ oyaları anlatımlı modelde beyaz yazmalara beyaz renk iplerle tek renk olarak yapabilirsiniz.

Tığ Oyaları Anlatımlı

Mavi ve pembe renklerle yapılmış çok hoş bir oya yapılışı hazırladık. Tığ oyası modelleri ve yapılışları için sizde yazmalarınıza uygun renklerle yapabilirsiniz. Son zamanlarda tek renk yazmaları çok yapıyoruz. Ve çok güze oluyor. İğne oyaları, mekik oyaları veya tığ oyaları fark etmez. Tek veya desenli tüm yazmalarımızda aşağıdaki oyayı yapabiliriz.

Tığ Oyası Modelleri ve Yapılışları 1

Tığ Oyası Modelleri ve Yapılışları

Oya bittiğinde yukarıdaki gibi duruyor. Çok güzel değil mi. Eğer tığ oyası modelleri ve yapılışlarının nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız tek yapmamız gereken aşağıdaki videoyu izlemek. Bol hobili huzurlu günler dileriz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler