Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mutfak Havlu Örneği Tığ İşi

Mutfak havlusuna kenar oyası örüyoruz bu kez. Çok şık zarif, çıtı pıtı bir oya hazırladık. Mutfak havlu örneği tığ işi. Tığ oyalarında, mekik oyalarında veya iğne oyalarında yazma kenarlarında kullandığımız oya modelleri ve yapılışlarını mutfak havlularında kullanabiliriz. Küçük havlular olduğu için küçük, çıtı pıtı, ensiz modeller tercih edebiliriz. Mutfak havlularımıza kanaviçe etamin örnekleri, dantel modelleri, tığ motif örnekleri, el nakışı modelleriyle süslemeler de yapabiliriz. Küçük havlu örneklerinde kanaviçe şablonları çok kullanılıyor. Şablon olarak kullanacağınız birçok şablona kanaviçe mutfak havlusu şablonlarından ulaşabilirsiniz. Tığ işi mutfak havlusu örneklerinde yazma kenarlarında kullandığınız zarif oyaların uygulamasını yapabilirsiniz. Mesela ben mutfak havlu kenarına şu örneği uygulamıştım. Yine yazmalarda da çok güzel duruyor. Mutfak havlu kenarı iğne oyası. Çıtı pıtı iğne oyalarından. Mutfak havlusu süsleme modelleri olarak birçok örneği seçebilirsiniz. Örgü aplike modellerinden kelebekler, çiçekler, güller ve püsküllerle havlularınızı süsleyebilirsiniz. Şimdi tığ oyası ile yaptığımız mutfak havlu örneği tığ işi tarife geçelim.

Küçük Havlu Tığ Oyası

Tığ oyası modellerinden mutfakta kullandığımız küçük havluların kenarına uygulayacağımız bir model tarifi hazırladık. Hatta bu modeli bebek battaniyesi kenarını tığlama, sofra bezi kenarı tığlama, pazen battaniye kenarı tığlama, müslin battaniye kenarı tığlama da da kullanabilirsiniz. Çiçekli zarif bir örnek olduğu için çok yakışacaktır. Dantel gibi duracaktır.

Mutfak Havlu Örneği Tığ İşi

Model trabzanlardan, kirpiklerden oluşuyor. Kolay bir model. İlk defa örecekler de videoyu izleyerek rahatça yapabilir. Hadi izleyelim ve havluların kenarına en güzel örnekleri uygulayalım. Tüm detaylarıyla mutfak havlu örneği tığ işi tarif yayında. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler