Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oya Modelleri ve Yapılışları

Çok şık, çok zarif oya modelleri ve yapılışları paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi boncuklu oya yapımı hazırladık. İğne oyası modellerine ve mekik oyası modellerine ara verip muhteşem bir tığ oyası yapımına geçelim. Püsküllü oya örneklerinden süper bir örnek hazırladık. İğne oyası modellerinde de püskülü kullanıyoruz. Daha önce püsküllü iğne oyası nasıl yapılır bahsetmiştik. Şimdi benzer bir modeli tığ oyası ile yapıyoruz. Baştan sona anlatımlı şekli ile videoda. Yazma kenarları için uygulayabilirsiniz. Havlu kenarları için yapabilirsiniz. Battaniye kenarlarına yapabilirsiniz. Daha farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Tığ oyalarından farklı örnekleri yapılışlarını paylaşmıştık. Çeyizlerde iğne oyaları yanında tığ oyalı yazma modelleri de çok olur. Son zamanlarda örülen oya modelleri çok güzel. İğne oyası ile yarışır cinsten. Tığ oyası sevenler tığ oyası yazma modelleri yapılışı örneğini yapabilirler. Boncuklu güllü bir oya. Yazmalarınızda renk renk güller açacaktır. Yine tığ oyası fiyonk modeli yapılışı çok güzel bir örnek. Çiçekler etrafını fiyonklarla sarıyorsunuz. Hediye eder gibi sevdiklerinize.

Hepimiz farklı hobilere farklı bakış açısında olabiliriz. Hatta bazen beğendiğimiz bir el işini yapmaya başladığımızda zorlanınca vazgeçiveririz. Aslında olması gereken zorlukları görünce pes etmemek. İşte bu videolu oya modelleri ve yapılışları bize bu noktada oldukça yardımcı oluyor. Zor gelen modelleri kolaylıkla yapmamız için bize yardım sağlıyor. Birde dikkat etmemiz gereken seviyemize uygun modelle başlamak. Biz abalamadan koşmaya çalışırsak illaki pes ederiz. Adım adım gösterilen örneklerle yola başlamalıyız.

Oya Modelleri ve Yapılışları: Püsküllü Yazma Modelleri

Oya modelleri ve yapılışları ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılıyor. Kolay ve şık modeller arayanlar için güzel bir örnek.  Önce firkete ile püskülleri yapıyoruz. Daha sonra oyayı örerken boncuk ve püskülleri ekliyoruz. Püskülleri farklı objelerle de yapabilirsiniz. Büyük çatal iğne de kullanabilirsiniz.

Şimdi boncuklu, püsküllü, şık oya modelleri ve yapılışları izlemeye geçelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler