Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Oyası Dağ Yapımı

Tığ oyası modellerinden yazmalara, namaz örtüsü modellerine veya tığ oyası havlu kenarı modellerine çok yakışacak bir modelin yapılışını hazırladık. Adım adım yapılışını öğrenecek daha sonra istediğimiz yerde kullanacağız. Tek renk yazma kenarlarında, namaz örtülerinde çok güzel duracak bir oya. Üstelik yapılışı da çok kolay. Tığ oyası modellerini yazma kenarlarına çok uyguluyoruz. Uyguladığımız diğer oyalardan biri de iğne oyaları, mekik oyaları. Tabi bunları tığ oyasına göre yapmak biraz daha zahmetli. Tığ oyasını hepimiz kolayca yapabiliriz. Güzel bir anlatımla oyaları rahatlıkla yapabiliriz. Tığ oyası dağ yapımına geçmeden önce yine daha önce yaptığımız tığ oyalarından bahsedelim. Mesela hürrem boncuklu tığ oyaları var. Fıstıklı oya modelleriyle birleştiğinde göz alıcı güzellikte oluyor. Güzel bir örneğin yapılışına pullu fıstıklı oya yapılışıyla ulaşabilirsiniz. Farklı oyalardan bir örnek isterseniz tığ işi ahtapot oyası nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Eminim çok hoşunuza gidecek. 6 kollu, 6 yapraklı çiçekli tığ oyalarından. Gelelim şimdi yeni model tığ oyası dağ yapımına.

Tığ Oyası Dağ Nasıl Yapılır?

Tek renk olarak hazırlanmış sıralı tığ oyalarından güzel bir örnek. Zincir ve sık iğne ve trabzanlarla yapılmış çok hoş bir oya. Oyanın yapıldığında ise nasıl durduğunu 2 farklı renkle görmüş olacağız. İlk olarak oyanın duruşuna göz atalım.

Tığ Oyası Dağ Yapımı 1

Tığ Oyası Dağ Yapımı

Sade, zarif ve şık namaz örtüleri yapmak istiyorsanız kolayca bu örneği uygulayabilirsiniz. Üçgen kısımların en dış çerçevesine kum boncuk ekleyebilirsiniz. Fazla abartmadan kullanıldığında yakışacaktır. O halde hemen anlatıma geçelim. Son olarak videoyu izliyor ve tığ oyası dağ yapımını öğreniyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler