Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Namaz Örtüsü Tığ Oyası Yapılışı

Tığ oyası modellerinden namaz örtülerinde kullanabileceğiniz ağır örnek yapılışı var. Oya çok güzel. Boncukları iptal ederek de örebilirsiniz. Namaz örtüsü tığ oyası yapılışı beyaz tülbent kenarlarına da çok yapılıyor. Tığ oyası namaz örtüleri havlu kenarlarına da uygulanabilir. Alt kenarda namaz örtüsüne dikmek için yaptığımız kısmı azaltabilir havlularda kullanabilirsiniz. Üzerine nakışlar işlediğiniz, tel kırmalar yaptığınız namaz örtülerine kenar oyası olarak yapabilirsiniz. Tel kırma namaz örtüsü modelleri işlemiştik daha önce. Kenarına iğne oyaları yapabileceğiniz gibi tığ oyaları da yapabilirsiniz. Kum boncuklu namaz örtüsü modellerinde boncuk renklerini istediğiniz renklerde kullanabilirsiniz. Kullanacağınız yazma, şifon gibi kumaşlara uyumlu renklerle yapabilirsiniz. İğne oyası tadında tığ oyası yaparak kumaşların kenarlarına şık oyalar yapabilirsiniz. Gelelim şimdi namaz örtüsü tığ oyası yapılışı anlatımına.

Namaz Tülbentleri Tığ Oyaları

Tığ oyasından ağır bir örnek. Boncuklu bir model. Dağlar var. Dağlar arasında çiçekleri andıran çok şık bir örnek. Çeyizlik oyalar olarak yapabilirsiniz. Boncuklu tığ oyası namaz örtüsü örnekleri boncuksuz olarak da örüldüğünde çok güzel, zarif duracak bir model.

Namaz Örtüsü Tığ Oyası Yapılışı

Model bittiğine yukarıdaki gibi görünecek. Oldukça ağır bir model. Boncuklar çok fazla gelirse gözünüze azaltabilirsiniz. Boncuk çok olduğunda ağırlık yapacaktır. Az boncuk daha zarif ve hafif duracaktır. Namaz örtüsü tığ oyası yapılışı detaylı anlatımı videoda yer almakta. Videodan takip ederek örebilir istediğiniz kumaşların kenarına yapabilirsiniz.

Namaz örtüsü tığ oyası yapılışı anlatımını izliyoruz. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler