Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Boncuklu Tığ Oyası

Kum boncuklu oya modellerinden kolay bir örnekle devam ediyoruz. Sanırım yazma kenarlarına en çok yaptığımız oyalar tığ oyaları. Sonrasında iğne oyaları ve mekik oyaları geliyor diye düşünüyorum. Sizce nasıl. En çok yazmalara hangisi yapılıyor. Bugün kolay boncuklu tığ oyası anlatımı hazırladık. Kolay olması sizi aldatmasın çok şık duruyor. Eğer örmek isterseniz birazdan tarifi videolu olarak sizlerle olacak. Öncesinde yine boncuklarla yaptığımız tığ oyalarına değinelim.

En güzel örneklerden biri de boncuklu tığ oyası yapılışı. Rengi de modeli de çok şık. Yazmalarda çok zarif duruyor. Fıstıklarla ve kirpiklerle yapılmış bu oyayı kaçırmayın derim. Fıstıklı tığ oyası yapılışında kullandığımız fıstıklar ise tığ oyalarında çok tercih edilen tekniklerden. Birçok oya çeşidinde kullandık. Tığ oyası örneklerini ise sadece yazma kenarlarında kullanmıyoruz. Takı yapımında da kullanıyoruz. Mesela tığ işi kolye modelleri sizlere yapacağınız çalışmalarda fikir verecek. Galeride muhteşem fikirler var. Orada beğendiğiniz modelleri yine tığ oyası yazma kenarlarında da kullanabilirsiniz.

Boncuklu Tığ Oya Yapımı Anlatımlı

Tek renk yazmalara veya desenli yazmalara uygulayacağımız çok hoş bir örnek. Tek renk yazmalarda aynı renk ip seçerek ve uygun kum boncuk seçerek oyayı örüyoruz. Modeli desenli yazmalarda da içinde bulunan renklerden ip ayarlayarak örebilirsiniz.

Kolay Boncuklu Tığ Oyası

Kolay boncuklu tığ oyası tamamlandığında yukarıdaki gibi duracak. Çok şık ve zarif. Eğer modeli beğendiyseniz ve örmek istiyorsanız buyurun hemen alttaki videoya. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler