Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tülbent Oyaları Çiçekli Tığ Oyası

Tığ oyası modellerinden güzel bir örneğin anlatımını videolu olarak hazırladık. Tülbent oyaları çiçekli tığ oyası ağır örnek büyük çiçekleri sevenler için çok hoş bir model. Tığ oyalarını ister tek renk yazmalarınızda isterseniz desenli yazmalarınızda kullanabilirsiniz. Farklı bir kumaşın kenarında tığ oyası olarak örebilirsiniz. Yazlık kıyafetlerde kenar oyası modelleri olarak da çok güzel duracak örneklerden. Tığ oyalarımızı örerken boncuklar, pullar da ekliyoruz. Kum boncuklar tülbent oyalarına çok yakışıyor. Boncuklu tığ oyası yapılışı çok zarif örneklerden. Özellikle tek renk yazmalarınız varsa tek renk iple bu modeli hemen uygulayabilirsiniz. Tülbent oyaları tığ oyası içi gözenekli büyük çiçekli örneklerden. Çiçekleri tam motif yapıp dantel modellerine çevirebilir havlu kenarlarında kullanabilirsiniz. Mesela tığ oyası dağ modelleriyle birlikte çiçekleri kullanabilir çeyizlik havlu kenarı modelleri yapabilirsiniz. Çiçekleri motif olarak da kullanılabilecek oyanın nasıl örüldüğüne geçelim.

Çiçekli Tığ Oyası Nasıl Örülür?

Büyük çiçekleriyle çok hoş bir model. Yazmalarda, havlu kenarlarında kullanabiliriz. Farklı süslemelerde kullanabiliriz. Çiçeği tam motif olarak yapıp çeşitli süslemelerde kullanabiliriz. Oyada çiçekleri yazma içinde bulunan renklerden seçebilir renk renk çiçekler yapabilirsiniz. Yada tek renk yapabilirsiniz. Tıpkı videoda olduğu gibi.

Tülbent Oyaları Çiçekli Tığ Oyası

Mavi renkle örülmüş çiçeğimizi, yazma oyamızı gördük. Şimdi ise tülbent oyaları çiçekli tığ oyasının yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler