Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halka Boncuklu Tığ Oyaları

Kalp halkalı çok şık bir tığ oyası modelleri yapılışı hazırladık. Halka boncuklu tığ oyalarını yazma kenarlarına yapabilirsiniz. Tığ oyası yapılışlarından beğendiğiniz örnekleri fular kenarına, yazlık tunik kenarlarına örebilirsiniz. Mutfak havlu kenarı modellerine yapabilirsiniz. Çok güzel duracaktır. Tığ oyası örnekleri modellerinden yeni modelin tarifine geçmeden hemen daha önce paylaştığımız modellerin yapılışından bahsedelim. Motifli tığ oyası tunus işi örgü modelleri ile yapılan bir oya. Önce çiçek motiflerini yapıyoruz. Daha sonra yazma kenarına veya farklı kumaşlar üzerine kenar oyası olarak ekliyoruz. Çim oyası yapılışı ise yepyeni bir örnek. Gelelim şimdi halka boncuklu tığ oyaları yapılışına. Harika bir örnek. Başlıyoruz.

Halkalı Tığ Modelleri

Yuvarlak halkalara da kullanabilirsiniz. Halka boncuklu tığ oyaları kalpli halkaya yaptığımız bir oya. Kenarında kirpikler olan bir model. Örgü takı modellerinde, örgü küpe modellerinde de güzel duracak bir örnek. Tek kalp yapıp üzerine zincir ve yapraklarla küpe klipsi takarak küpe yapabilirsiniz. Örgü halhal modellerinde de kullanabilirsiniz. Şal modelleri kenarlarına püskül olarak yapabilirsiniz. Bebek battaniyelerine kenar oyası olarak yapabilirsiniz. Püsküllü, sallanan modelleri seviyorsanız bu tarz bir örnek kullanabilirsiniz.

Halka Boncuklu Tığ Oyaları

Modelimiz bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Beğendiyseniz bu modelin yapılışını hemen videolu olarak anlatalım. Anlatım bizden tığ oyası modellerini istediğiniz yerde, kumaş kenarlarında kullanmak sizden. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler